A sorozatban a lovaggá ütött cambridge-i történész, Christopher Clark körbeutazza a Földet, hogy felkutassa az UNESCO világörökségének helyszíneit, és bemutassa a világ csodáit Kairótól és Velencétől kezdve Párizson át Mumbai-ig.
Az UNESCO világörökségvédő programját 1972-ben alapították, és ha egy helyszínt felvesznek, biztosak lehetünk abban, hogy bolygónk és az emberi civilizáció páratlanul értékes darabjáról van szó. A lovaggá ütött cambridge-i történész, Christopher Clark most a Bolygónk kincsei című hatrészes sorozatban mutatja be a világ csodáit, Kairótól és Velencétől kezdve Párizson át Mumbai-ig.
Ellátogat például az egyiptomi Abu Szimbel-i templomokhoz, amelyet II. Ramszesz parancsára emeltek, s ami a múlt század hatvanas éveiben majdnem víz alá került, miután a közelben gigászi gátat építettek annak érdekében, hogy a Nílus segítségével áramot termeljenek.
A sorozat segítségével benézhetünk a földkerekség legnagyobb botanikus kertjébe, a London délnyugati részén fekvő Kew Gardens-be, ahol 180 ezer növényfaj él, amiből 1300 veszélyeztetett, vagy rövid látogatást tehetünk India és Elephanta szigetének sziklába vájt barlangtemplomaiban. Ha pedig érdekel az inka birodalom és kultúra, akkor az Ecuador fővárosáról, Quitóról forgatott részt sem érdemes kihagyni.
A sorozat augusztus 8-án, vasárnap 19:55-től kezdődik a Viasat History-n.