Közel hetven évvel az eredeti darab bemutatója után újra Budapesten játsszák az Egy szerelem három éjszakája című zenés drámát, ifj. Vidnyánszky Attila rendezésében.
„Két fiatal szerelmes a háborút figyelmen kívül hagyva csak egymásért akar élni, de a kor közömbös az ember, a költészet, a szépség iránt, és elpusztítja őket. Hubay Miklós, Vas István és Ránki György elegáns könnyedséggel, részvéttel és humorral tudott beszélni egy “barbár” korról, annak minden betegségéről, és ez a legnagyobb lépés a gyógyulás felé.” – kecsegtet a Vígszínház honlapján az Egy szerelem három éjszakája című dráma színlapja. A darabot első magyar musicalként mutatták be 1961-ben a Petőfi Színházban (ma a helyén a Thália áll), majd a történetből filmet is forgattak, a legendás műben Venczel Vera, Tóth Benedek, Sinkovits Imre, Latinovits Zoltán és Darvas Iván szerepeltek.
A történet szerint Bálint, a költő (Ertl Zsombor) nem menekülhet a háború elől. Halála előtt a fronton összetalálkozik a „háromkirályokkal” (Gáspár – Kern András, Menyhért – Hegedűs D. Géza, Boldizsár – Lukács Sándor), akik később elviszik halálának hírét a szerelmének. Ám az utolsó versét, amit rájuk bízott, már képtelenek felidézni…
Az előadás korrajz egy háborús világ elveszett ifjúságáról, a darab librettóját Radnóti Miklós sorsa és az a Vas István által fordított Apollinaire-vers ihlette, melyet a költő naplójában találtak.
Az utóbbi években nemcsak színészként, de rendezőként is jeleskedő ifj. Vidnyánszky Attila így nyilatkozott az Egy szerelem éjszakájáról: „Venczel Vera mesélt nekem először a filmről, amelyben alig húsz évesen főszerepet játszott. A darabot olvasni különös, mulatságos volt, majd később megéreztem, hogy a mélyén van valami titokzatos, fájdalmas vízió az időről. Fiatalok beszélnek az elmúlásról. A célom megérteni, és az eredeti alkotókhoz hasonlóan úgy felöltöztetni a darabot, hogy pimaszul a mából szülessen meg.”
A bemutatóra december 17-én került sor a Vígszínház Pesti Színház játszóhelyén, jegyekért kattintsatok ide.