Sok bosszúságot okoz, ha a frissen mosott ruhán még mindig éktelenkedik egy-egy folt.
Ilyenkor jól jön, ha tudjuk, milyen típusú makacs szennyeződést hogyan tudunk sikerrel eltávolítani a ruháinkból.
Dezodor
Mosás előtt mosószappannal érdemes bedörzsölni a foltot, és kis ideig hatni hagyni. Jó ötlet még a természethez fordulni – citromlevet és vizet fele-fele arányban összekeverni és azzal átdörzsölni a részt, de hasonlóan hat az 5%-os citromsav használata is, melyet érdemes egy éjszakán át állni hagyni a mosás előtt.
Festék
Fontos a gyorsaság, ne várjuk meg, míg beszárad a festék! Ha vízzel oldható festékről van szó, a mosás előtti mosószappan most is segít. Olajfestékeknél és lakkoknál a terpentinolaj, vagyis az ecsettisztító a barátunk.
Filctoll
Nehéz helyzet, hiszen ezt és a golyóstollat is elég nehezen lehet eltüntetni a textíliákból, de segíthet, ha egy kevés alkoholt vagy glicerint öntünk a foltra, mielőtt kimossuk.
Fű
Az előzőekkel ellentétben ezt nem szabad beáztatni mosás előtt, helyette citromlevet öntsünk a foltra, majd pedig mossuk ki forró vízzel.
Krémek
Ha a testápolóból, arckrémből a ruhára is cseppent, folttisztítóval és egy kis szappannal könnyen kiszedhetjük azt a textilből.
Körömlakk
Nem csak a körmünkről, hanem a ruháikból is kiszedi a körömlakklemosó – utána pedig természetesen irány a mosógép.
Méz
Meleg vízzel, majd folyékony mosószerrel szabadulhatunk meg a méz okozta ragadós folttól.
Rágógumi
Be a mélyhűtőbe! Ugyanis így visszaállítjuk „eredeti állapotába”, megkeményedik, és lekaparható, kikefélhető lesz.
Vörösbor
Szórjunk egy csipet sót a foltra, minél előbb, annál jobb. Néhány csepp citromlé sem árt, fehérítő hatása miatt, majd pedig mossuk ki géppel. Ha utána is látható még a vörösbor, akkor glicerinnel halványíthatunk a folton – de ezt ne használjuk érzékeny anyagokon, például selyemblúzokon.