Közel öt évadon át tartó teljes felújítása után március 15-től ismét látogatható Budapest egyik legjelentősebb 19. századi műemléke, az Andrássy úti Operaház.
Az Ybl Miklós tervei alapján neoreneszánsz stílusban épült remekmű belső tereinek gazdagon díszített kialakításában olyan neves magyar művészek működtek közre többek között, mint Than Mór, Lotz Károly vagy Székely Bertalan. A Magyar Királyi Operaház ünnepélyes megnyitására 1884 szeptemberében került sor I. Ferenc József jelenlétében. A nyitó díszelőadáson a Bánk bán első felvonását, a Hunyadi László nyitányát és a Lohengrin első felvonását adták elő, a karmester pedig nem más volt, mint Erkel Ferenc.
Az építészet és a kultúra iránt fogékony látogatók vezetett túrák keretében nézhetik meg, miként született újjá az opera- és balettjátszás fellegvára, hogyan nyerték vissza eredeti fényüket az épület csodás terei, és milyen korszerű újítások várják az előadásokra érkező közönséget.
A 60 perces angol nyelvű túrák minden nap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak, de más nyelvű (francia, spanyol, orosz, német) vezetést is lehet egyeztetni. Magyar nyelvű vezetés csak vasárnaponként 13:30 órakor van, ennek ára fejenként 2500 forint, ám tíz fő felett akár privát túrák is igényelhetőek.
Azok, akik inkább előadás közben csodálnák az Operaházat, számos produkció közül válogathatnak a júniusig tartó évadban: ezekben a hónapokban Az árnyék nélküli asszony, Mefistofele, a Simon Boccanegra, a Porgy és Bess, a Don Carlos, a Figaro lakodalma, az Andrea Chénier, A Nyugat lánya, Az álarcosbál és A varázsfuvola mellett a Rómeó és Júlia, valamint az Anyegin című balettprodukciók láthatók az Operaház színpadán.