Mikor a Jégvarázs, és a Pókember szavak egy kontextusba kerülnek a gyerekszobával, abban a pillanatban minden jó ízlésű szülő gyomra görcsbe rándul. Lelki szemeink előtt hirtelen megjelennek az ultragiccses gyerekbútorok, és a rikító kékben és rózsaszínben úszó falaknak már a gondolatától is a sírógörcs kerülget. Szorult helyzetünkben egyetlen megoldás kínálkozik: alattomos cselhez kell folyamodnunk, amivel leszerelhetjük, akarom mondani boldoggá tehetjük utódunkat. Magunkat meg pláne…
Kezdjük a falaknál
Regulázzuk meg kicsit Elsát, mielőtt a gyerekünk szobájának falát végérvényesen türkizkékké vagy ciklámenné varázsolná. Ettől nem lesz jégvarázsos a szoba, ellenben az élénk, telített színek zavarni fogják a gyereket a pihenésben és a tanulásban egyaránt. Szóval máris vessük be az első fondorlatot: válasszunk egy leheletfinom kék, vagy már-már szürkés lilába hajló, világos pasztell árnyalatot, hogy kislányunk kedvében járjunk. Pókembernek se szabad hagyni, hogy életnagyságú tapéta formájában mászkáljon a falon – sokkal vagányabb megoldás egy fekete-fehér képregényes tapéta az egyik falon, míg az összes többi fehér marad.
Megállj a gyerekbútoroknak!
Mielőtt teletömnénk a szobát mesefigurás bútorokkal, jusson eszünkbe, hogy a gyerekek olyanok, mint az időjárás: ma még Pókember kell, de holnap már Superman lesz a menő – és akkor aztán cserélhetjük le az összes pókemberes bútort, szőnyeget, függönyt és ágyneműt, és kezdhetjük az egészet elölről a következő szuperhőssel. Ez egy rossz beidegződés, hogy a gyerekszobába gyerekes bútorokat kell rakni. Bármilyen bútort tehetünk a szobájába, akár a nagymama régi komódját is, ami bájos kékre festve és egy apró mintájú, jégvarázsos textilgirlanddal megspékelve máris eleget tesz minden óhajnak-sóhajnak.
De akkor mitől lesz jégvarázsos vagy pókemberes a szoba?
Egy szóval: a hangulatától. A Jégvarázs mesés világa elevenedik majd meg a hideg színektől, az olyan kreatív kiegészítőktől, mint egy kastélyablakra hajazó tükör a falon, vagy egy cserép havas fenyőfa az asztalon. A szuperhősök esetében pedig az amerikai nagyvárosok adják a kiindulópontot, mint az épületekkel övezett utcák, a natúr téglafalak, táblák és graffitik. És akkor hol lesznek maguk a figurák? Egy-egy díszpárnán és plüssfigurán, a falon lógó képen, pár kiegészítőn – és persze az összes létező játékon!