A fenntartható életvitel és az újrahasznosítás elengedhetetlen manapság. A megunt és nem használt játékokat és ruhákat például a szemetes helyett érdemes a rászorulóknak adományozni.
A fenntartható életforma és az újrahasznosítás mára a legtöbb ember számára az alapvető hétköznapi rutin részévé vált. Ugyan a környezettudatosság egy mindenki számára könnyen elérhető és élhető életforma, sokan mégsem mernek belevágni, mert úgy gondolják, hogy képtelenek új szabályok köré szervezni az életüket.
Az igazság az, hogy már apró lépésekkel is nagyon sokat tehetünk azért, hogy az életünk fenntarthatóbb legyen, s ezzel együtt hozzáadjunk egy kicsit ahhoz, hogy a Föld még sokáig élhető hely legyen az emberiség számára.

Amikor elhatározzuk, hogy a fenntartható életet választjuk, érdemes a legkisebb lépéssel kezdeni: ebben sok segítséget kaphatunk, hiszen számtalan márka, amikkel nap mint nap találkozunk, és amiket napi szinten használunk, már az otthonunkban is segít bennünket a céljaink elérésében.
A fenntartható élet egyik alapja, hogy csak olyan termékeket válasszunk, amiknek a csomagolása újrahasznosított és újrahasznosítható. Mivel a környezetszennyezés miatt borzasztóan sok mikroműanyag kerül a tengeri állatok testébe, mindenképpen gyűjtsük szelektíven – különös tekintettel az újrahasznosítható flakonokra.
Vannak olyan tudatos és kreatív szülők, akik még a használt samponos vagy tusfürdős palackból is képesek játékokat varázsolni a gyermekeik számára. Ez nemcsak azért nagyon hasznos, mert a már kiürült műanyagflakon új életet kap, hanem azért is mert ezzel a gyermekeinket is a fenntartható és környezettudatos életre tanítjuk.
Jótékonyság a fenntartható életért
A fenntartható élet elengedhetetlen része a körforgásos gazdálkodás. Ez annyit jelent, hogy az általunk megunt terméket a szemetes helyett vissza kell helyeznünk a körforgásba, hiszen lehet, hogy valaki számára még hasznos lehet, mi több, nagy örömet okozhatunk vele.
A gardróbok kiürítése évente egyszer legalább minden háztartásban kötelező műsorszám, hiszen a ruhák időel a komód mélyére kerülnek, helyüket pedig felváltják az újabb vagy gyakrabban használt darabok. Nem használt, megunt, de még jó állapotban lévő ruhákat és a gyerekek elfeledett játékait érdemes összegyűteni, és leadni, hogy olyan családokhoz jussanak el ezek a tárgyak, ahol olykor nemcsak új játék, de új cipő sem jut minden évben.

Bár a karácsony a legnépszerűbb adományozási időszak, ne várjunk addig, hiszen bármikor feleslegessé válhat egy olyan tárgy, amellyel örömet okozhatunk annak, aki rászorul, az öröm pedig nincs karácsonyhoz kötve!
Nyitókép: Shutterstock / Puzzlepix