Nagy-Britannia egyes részei a téli hónapokban mutatják a legszebb arcukat.
Nagy-Britanniáról rögtön Anglia és persze London jut eszünkbe, holott rengeteg színe van, még a téli időszakban is! Az Egyesült Királyság ugyanis számos természeti csodával rendelkezik, melyek közül több a leghidegebb hónapokban mutatja a legszebb arcát.
Ezeket látogasd meg, ha a téli hónapokban jársz Nagy-Britanniában
Legyünk városban vagy vidéken, mindenhol megláthatjuk a természet kreálta szépségeket!
Ez állati!
A természeti csodákhoz tartoznak az állatok, és a falevelek időszakos hiánya számos madárfajt enged láttatni. Gondoljuk csak a Magyarországon nem túl gyakran látott vörösbegyre, ami a brit mondavilág szerint egy-egy szerettünk lelke is lehet, így ha közel repül hozzánk egy vörösbegy, lehet, hogy a túlvilágról hozott fontos üzenetet. Ez a madár korántsem ritka vendég a téli időszakban, kora tavasszal pedig az ő az énekétől zeng a vidék.
Nagy-Britanniában a róka is gyakori vendég, és ehhez még vidékre sem kell mennünk, hiszen nemcsak a városi kertekben, hanem a városközpontokban is gyakorta megjelenik, különösen télen!
Ha a természetben kirándulunk, nem Alice Csodaországába csöppenünk, ha egy fehér nyúl keresztezi az utunkat. A brit szigeteken élő hegyi nyúl ugyanis hófehér bundát ölt a téli hónapokra, ám mivel a hó meglehetősen ritka, könnyedén megláthatjuk, ha jókor vagyunk jó helyen! Ez az Egyesült Királyság egyetlen őshonos nyúlfaja, melynek legnagyobb kolóniája a Peak Districtben él, ahová az 1800-as években telepítették őket. Hófehér bundája áprilisig kitart, így még kora tavasszal is elcsíphetjük. Akár a skót felföldön is rábukkanhatunk néhányra, különösen a napsütötte lejtőkön, ahol szívesen pihennek. Leginkább a Loch Ness-től délkeletre fekvő Monadhliath-hegység környékén érdemes a keresésükre indulni.
A hegyi kísértetek
Ha a természeti csodákon túl is keresünk valamit, Skóciába érdemes menni, hiszen itt futhatunk bele a brockeni kísértetbe. A jelenséggel kizárólag hegyi túrázók találkozhatnak útjuk során, mely fenyegető árnyékfiguraként tekint vissza ránk egy fénygömbbel körülvéve. A titok természetesen nem egy szellem, hanem egy optikai jelenség, amikor is a túrázó a saját árnyékát látja felnagyítva. Az 1920-as években azonban, amikor először ejtettek szót a jelenségről ez korántsem volt ilyen egyértelmű, így értelemszerűen kísértetként tekintettek rá.
,,Csillagok, csillagok…”
Tudvalévő, hogy ha télen csillagos az ég, hidegebb van a szokásosnál. Ennek ellenére mégis érdemes az eget kémlelni téli éjszakákon, lehetőleg a várostól távol, hiszen így láthatjuk igazán szépnek. Az északkelet-angliai Northumberland megyében található a Kielder Obszervatórium, ami segítségünkre van abban, hogy profi műszerekkel figyeljük meg az eget pettyező apró pontokat. Igazi futurisztikus hely ez! Az épület luc- és vörösfenyőből épült, és így a természet közelében érezhetjük magunkat akár házon belül is, hát még házon kívül! Az obszervatórium ugyanis tökéletes helyen van, ha az eget szeretnénk megismerni.
Ezen a környéken található Anglia egyetlen vörösmókus populációja is, ami őshonos faj, és nem összekeverendő a parkokban látható szürke szőrű mókusokkal, amelyek lassan teljesen háttérbe szorítják vörös társaikat.
Nyitókép forrása: Getty Images