Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is érdemes lehet méregtelenítés tartani. Egészséges állatoknál évente kétszer-háromszor hasznos beiktatni egy kúrát, de beteg, allergiás állatoknál akár növelni is lehet a gyakoriságot.
2. Máriatövis a májnak
Ez a gyógynövény segíthet a májban feldolgozni a méreganyagokat és elkerülni a májkárosodást. Serkenti a májsejtek megújulását, és segít megtisztítani a májat a káros méreganyagoktól. Fontos, hogy a legtöbb szakértő szerint nem szabad folyamatosan adni, használd 3-6 hétig, aztán tarts szünetet!
3. Támogasd a vesét
A vesék szintén létfontosságú méregtelenítő szervek. Legfontosabb feladatuk, hogy kiszűrjék a toxinokat és a felesleges folyadékot az állat szervezetéből. Érdemes segíteni őket a működésben, nehogy vesebetegség vagy veseelégtelenség alakuljon ki. A petrezselyem gyengéd vizelethajtó tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek elősegítik a vesék zavartalan működését. Bónuszként segíthet megelőzni a húgyúti fertőzéseket, és az ízületi gyulladás enyhítésében is segíthet.
A gyermekláncfű egy másik gyógynövény, amely természetes vizelethajtó, és biztosítja a vesék jó működését. Adhatsz kutyádnak pitypanglevelet az ételébe. Óvatosan meg kell párolni, vagy akár vajban vagy olívaolajon megpirítani. Akár teát is főzhetesz belőle!
4. Támogasd a beleket
A jól működő bélrendszer is fontos a kedvenced méregtelenítési folyamatában. Az egyik fő módja annak, hogy a méreganyagok távozzanak a szervezetből az állat ürüléke.
A bél felszívja a tápanyagokat az élelmiszerből, és ez fontos része betegségekkel szembeni ellenálló képességnek, mivel az immunrendszer több mint 80%-a a bélben él. Ezért érdemes időnként pre- és probiotikumot adni a kedvencednek ahhoz, hogy bélrendszere zökkenőmentesen működjön.
Forrás: Dogs Naturally, Dogsee
Borítókép forrása: Wade Austin Ellis / Unsplash