Az arcápolási rutinról sokféle információ kering a neten, de sokszor a legfontosabb tanács marad ki ezekből a cikkekből – pedig néha épp ezen múlik az arcápolási rutinod sikere.
Használhatod a legprofibb sminktermékeket és eszközöket, ha nem fordítasz elég figyelmet az arcápolásra, nem leszel elégedett a végeredménnyel. Hiába van csodálatos hidratáló alapozód, nem tudja elvégezni a dolgát, ha a bőröd állapota nem megfelelő. Így a sminkelés is a bőrápolással kezdődik, és a bőrünk állapota is akkor lesz üde, ragyogó és egészséges, ha gondoskodunk róla.
Mi az az arcápolási rutin?
Első lépésként tisztázzuk, mit is jelent az, hogy arcápolási rutin. Tulajdonképpen az arcápolás lépéseit foglalja magába, azokat a lépéseket, amiket minden nap rendszeresen elvégzel, meghatározott sorrendben, bizonyos termékeket használva. Igen, termékeket… sajnos egyetlen hidratáló krémmel nem érhetjük be.
Tudd meg, hogy milyen a bőrtípusod!
Ha csak egyetlen tanácsot adhatnék az arcápolási rutinnal kapcsolatban, azt mondanám, hogy derítsd ki, milyen a bőrtípusod! Fontos, hogy ne az épp aktuális trendeket kövesd, hanem egy személyre szabott rutinnal rendelkezz, a smink és az arcápolás területén egyaránt. Ehhez viszont az első és legfontosabb lépés, hogy tudd, milyen típusú a bőröd: dehidratált, zsíros, zsírhiányos vagy normál, bár utóbbi a legritkább. A legjobb, ha ehhez a drogériákban keringő terméktanácsadók helyett kozmetikus segítségét kéred: kérj ajánlást a barátnőidtől, hogy megtaláld a megfelelőt.
Hogyan találjuk ki a saját rutinunkat?
Mindannyian mások vagyunk, eltérő bőrtípussal, más és más igényekkel és bőrproblémákkal, s persze a korunk is hatással van a bőrünkre. Szóval lehetetlenség lenne egy “tökéletes” arcápolási rutint összeállítani és példaként hivatkozni rá. A bőrápolás alapvető lépéseiről egy korábbi cikkünkben olvashatsz, most pedig nézzük, mit tegyél akkor, ha szeretnél többet tenni önmagadért és a bőrödért, mint az arctisztítás, hidratálás és fényvédelem.
A szérumok szerepe az arcápolásban
A szérumok olyan magas hatóanyag tartalommal rendelkező kozmetikumok, melyek speciális megoldást nyújtanak egy bizonyos problémára. Ez lehet akár bőröregedés, vízhiányos vagy pigmentfoltos bőr.
A szérumok a bőrápolás sorrendjében az arctisztítást követik (ha használunk tonikot is, akkor értelemszerűen tisztító, tonik, majd jöhetnek a szérumok), használatuk után pedig a hidratálókrém, és végül a fényvédő következik. Hatékonyság-fokozóknak is hívjuk őket, hiszen az arctisztító megtisztítja a terepet, a hidratáló elvégzi a legalapvetőbb dolgot, amire minden bőrnek szüksége van, de a szérumok azok, amik finomhangolják a bőr állapotát, annak megfelelően, amilyen célokat meghatároztunk.
Könnyen felismerheted őket: a legtöbb szérum egy, vagy csupán pár hatóanyagot tartalmaz, amit gyakran sötét színű (fénytől védett), pipettás üvegekbe rejtenek. A szérumok alkalmazási sorrendje általában sűrűségi sorrendben történik, vagyis a legvizesebb állagtól érdemes a gélesebb állagig haladni a felvitel sorrendjében, hacsak a használati útmutató másként nem határoz.
Elsőre ez talán soknak hangzik az eddigi egy vagy két lépéses rutinodhoz képest, de megéri kipróbálnod a jól megválasztott termékek célzott használatát. Adja magát a kérdés, mégis hogyan válaszd ki a megfelelő termékeket a rutinodhoz, ha a fentiek elolvasása után továbbra is bizonytalan vagy? Ebben az esetben is nagyon fontos, hogy ne a reklámok vagy az ár alapján dönts. És itt nem feltétlenül arra gondolok, hogy a drágábbat érdemes választanod. Érdemes rászánni az időt, kikérni szakértő segítségét, hogy megtaláld a számodra ideális termékeket, és összeállítsd a saját arcápolási rutinod. Hidd el, a bőröd hálás lesz érte!