A modern világnak köszönhetően kis túlzással már az egész életedet leélheted ülve, ha szeretnéd. Bár ez elég jól hangzik, azért mi nem javasoljuk. A testednek ugyanis egyáltalán nem erre van szüksége: számos egyéb negatív következménye mellett akár aranyérrel is megbosszulhatja a túlzott kényelmet.
Eszedbe jutott már, hogy mi a legnagyobb változás a világban akár csak nagyanyáink generációjához képest? Internet, okostelefon, ételrendelés, okosotthon, home office – igazad van, amikor azonnal ezeket sorolod, de talán az sosem jutott még eszedbe, hogy ezekben van egy közös vonás: még pedig az, hogy ülésre csábítanak.
A mozgás külön projekt lett – pedig lételemünk
A rengeteg technológiai újítás következtében az életünk jóval kényelmesebb és egyszerűbb, mint száz évvel ezelőtt. Ezeknek köszönhetően sokkal rugalmasabban tudunk dolgozni, ügyeket intézni vagy bevásárolni is úgy, hogy fel sem kelünk a székünkből. Friss statisztikák szerint jelenleg egy átlagos felnőtt heti 46 órát, azaz napi közel 7 órát tölt ülve. Ez azonban a testünknek egyáltalán nem tesz jót: nem hiába szaporodtak meg a mozgásra csábító, életmódváltó, fogyókúrás programok, és úton-útfélen azt halljuk, hogy legalább heti háromszor egy órát mozogni kell. A mozgás külön projekt lett, pedig korábban teljesen természetes volt.
Pluszkilók és aranyér is lehet a sok ülés vége
Az emberi szervezet azonban nem erre az életmódra rendezkedett be az évezredek alatt, és az átállás egyáltalán nem megy olyan gyorsan a testünknek, mint az agyunknak. A szívünk, a keringésünk, az izmaink, az ereink és a szöveteink is akkor működnek jól, ha állunk, mozgunk. A mozgáshiány legfeltűnőbb és leggyorsabban kialakuló hatását valószínűleg te is ismered. Azt azonban már sokkal kevesebben tudják, hogy a sporttal nemcsak a pluszkilókat, hanem az aranyeret is megelőzhetjük. (És akkor a hosszabb távú egészségügyi kockázatokról még nem is beszéltünk.) Ha ugyanis túl sokat ülsz, a fenekedre folyamatos nyomás nehezedik. Emiatt lelassul ott a vérkeringésed, a szövetek megnyúlhatnak, meglazulhatnak, és már nem tudják helyén tartani az ott elhelyezkedő visszérfonatot, az aranyeret. Ha ez kitágul, megduzzad, begyullad, akkor beszélünk aranyérbetegségről.
Mozogj akkor is, ha nem muszáj!
A mozgás és az egészséges életmód tehát nemcsak egy divatos projekt, hanem létszükséglet. Mozognod kell akkor is, ha semmi „kézzelfogható” okod nincsen rá: a tested biztosan meghálálja! Persze nem csupán azzal, hogy nem lesz aranyered: segít az ideális súly elérésében vagy megtartásában, az egészséged megőrzésében, javítja a hangulatodat, oldja a stresszt és növeli a szellemi teljesítményedet is.
Proktis-M: telitalálat aranyérre, ha mégis baj van
Ha mégis kijönne az aranyered, az a legjobb, ha idejében felismered és már a korai stádiumában kezeled. Erre való a vény nélkül kapható Proktis-M termékcsalád. Ha észreveszed az aranyér első tüneteit – a végbéltájon viszketést, székelés közben fájdalmat, esetleg vérzést tapasztalsz –, a Proktis-M segít a tünetek enyhítésében, és gyorsítja, javítja a szöveti regenerációt. A Proktis-M micellákba „csomagolt” hialuronsavat és gyógynövényi kivonatokat tartalmaz. A hialuronsav segíti a sebgyógyulást, erősíti a meglazult szövetek szerkezetét és rugalmasságát, a további összetevők pedig gyulladáscsökkentő hatásukról ismert gyógynövények kivonatai. Elérhető kúp formában, amellyel a belső aranyeres panaszokat enyhítheted, illetve a kenőcs a külső és belső aranyérre egyaránt használható. Aranyér esetén arra azért figyelj, hogy ameddig a tünetek teljesen meg nem szűntek, a mozgás bizonyos formáit – például a biciklizést, az evezést és a lovaglást – érdemes kerülnöd. A teljes gyógyulásig válassz inkább valamilyen kímélő, „aranyérbarát” mozgásformát! A lényeg, hogy mozogj.
A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
A borítókép forrása: Pexels
(Hirdetés)