Megnyitotta kapuit a Pénzmúzeum, ami interaktív módon mutatja be az eszközt, amit mindennapjainkban használunk. A kiállítás során nemcsak a pénz történetét ismerhetjük meg, hanem azt is, hogy hogyan készítették, és készítik manapság.
A Pénzmúzeum rendkívül jól megközelíthető helyen, a Szél Kálmán téren kapott helyet. A tárlat nemcsak a pénz múltját mutatja be a látogatóknak, hanem a jelenét és a várható jövőjét is.
A kiállítás olyannyira interaktív, hogy a legmodernebb digitális technika segítségével enged bepillantást az érmék és bankjegyek világába. A 2400 négyzetméteren elhelyezkedő kiállítótér több, mint kétszáz kijelzőn mutatja az információkat tényszerűen és játékos formában egyaránt.
A Pénzmúzeum falai mögött
A tárlat a pénz öt funkciója köré épül: az Aranybányában kezdhetjük a túrát, ami a nemesfémbányászat rejtelmeibe kalauzol, majd az érmék formájának változásáról tanulhatunk, és fokozatosan jutunk el napjainkig.
A falakat a padlótól a plafonig húzódó mintákkal látták el, és még egy ,,aranyvonatot” is láthatunk!
Aki megpihenne, kisfilmeken keresztül élvezheti a történelmet, majd az érem-, és papírpénzgyűjteményt nézheti végig.
Megfigyelhetjük, hogy milyen eszközökkel készítették hajdanán a pénzeket, így verőszerszámokat és nyomólemezeket is közelről láthatunk.
Utunk során olyan kérdésekre kereshetjük a válaszokat, hogy mi határozná meg valaminek az értékét, ha nem lenne pénz, és hogy mi mindenre használjuk ezt az eszközt a világban.
A kiállítás célja, hogy ne a hagyományos értelemben vett múzeumként tekintsenek rá a látogatók, hanem nevelési célzatú tárlatként is, ugyanis itt akár felnőttként is sokat tanulhatunk a pénz és a bankok világáról.
A múzeum előzetes bejelentkezés után ingyenesen látogatható.
Nyitókép forrása: Shutterstock / Puzzlepix