A rohanó mindennapok után nagyon fontos, hogy néha egy kicsit ki is kapcsolódjunk. Ennek a stresszkezelésben nagyon nagy szerepe van. Ha megfelelően választjuk ki a kikapcsolódás módját, akkor pedig sikeresen fel is töltekezhetünk, aminek a segítségével a későbbi hétköznapi akadályokat is könnyebben fogjuk venni.
Most egy olyan programlehetőséget mutatunk be, ami hosszú időre plusz energiával tölti fel a kimerült készleteinket. A hőlégballonos függeszkedésről lesz szó.
Mi az a függeszkedés?
A függeszkedés a hőlégballonos repülések egy speciálisabb formája, ami tökéletes program lehet akár egy céges rendezvényen is. A Goballoon szervezésében érhető el a szolgáltatás, aminek során a kötelekkel rögzített hőlégballont 15-40 méteres magasságba emelik.
Az időjárási viszonyok ebben az esetben is – akárcsak a többi hőlégballonos repülésnél – erősen befolyásolhatják a felszállást. A szél, a csapadék, a felszálló légáramlatok olyan tényezőket jelentenek, amelyek megnehezíthetik, vagy akár teljesen meg is akadályozhatják a jármű levegőbe emelkedését.
Mitől olyan speciális a hőlégballonos repülés?
A hőlégballont nem lehet a hagyományosan vett értelemben irányítani, mivel azt, hogy merre száll, alapvetően a szél alakítja. A pilótának a magasságra van hatása, és mert minden magasságnak megvan a maga uralkodó széliránya, ezt lehet kihasználni a kívánt irány eléréséhez.
Éppen ezért a hőlégballon a többi légijárműnél jobban ki van téve az elemek szeszélyeinek. Tavasztól őszig csak a napkelte utáni és a napnyugta előtti néhány óra alkalmas arra, hogy felszállhassunk. Erről a termikek, vagyis a felszálló meleg légáramlatok tehetnek, amelyek megakadályozzák a hőlégballon felemelkedését.
Mindez pedig a függeszkedés során is hatással van a lehetőségekre. A pilóták folyamatosan figyelemmel kísérik az időjárás-előrejelzéseket, és a várható időjárásnak megfelelően terveznek, azonban teljesen bizonyossá mindig csak az adott napon válik minden. Ekkor, ha a pilóta úgy ítéli meg, hogy veszélyes lenne a program lebonyolítása, akkor lemondja azt.
Mit kell tenni, ha függeszkedésen szeretnénk részt venni?
Első lépésként alaposan vegyük szemügyre az elérhető csomagokat, és válasszuk ki azt, amelyikre szükségünk van. Ha megvásároltuk beszállókártyánkat, az egy évig érvényes, így ezen időintervallumon belül kell időpontot foglalnunk. Az a legideálisabb, ha 4-6 héttel a tervezett részvétel előtt már biztosítjuk a helyünket az adott napra.
Nagyon fontos a pontos egyeztetés is a szervezőkkel, amelynek során tisztázzuk a függeszkedésen résztvevők létszámát, hiszen ez sok, a tervezéssel kapcsolatos dologra hatással lehet. Egy hőlégballon többnyire 12 fő számára tud férőhelyet biztosítani, azonban csoportos függeszkedés esetén akár 50 fő is lehet egyszerre a magasban.
Egy ilyen izgalmas program során csodálatos panorámában lehet részünk, ami segít nekünk abban, hogy kipihenjük a rohanó hétköznapok fáradalmait.