Barion Pixel Léteznek lakberendezési hibák, amiktől kevésbé lesz otthonos a lakásod – Coloré

Léteznek lakberendezési hibák, amiktől kevésbé lesz otthonos a lakásod

2021. 02. 18.

Kukába néhány alap háztartási kellékkel!

lakas

Akármilyen stílusos is a lakásod, és akármennyire odafigyelsz, lehet, hogy mégis rejtőzik valami olyan, egyből kiszúrnak a vendégek, sőt, a listát elolvasva te magad is úgy fogod érezni, hogy jobb inkább szabadulni tőlük egy sokkal csinosabb otthon érdekében.

Cseréld le a műanyag kilincseket!

Bár van olyan eset, hogy jól néz ki a műanyag, de stílusosnak nem igazán mondható, ráadásul kevésbé strapabíró is, mint például a fém vagy legalább fémezett kilincsek. A műanyag ajtónyitók hajlamosak törni, és sokkal több baktérium is megtapad rajtuk, ráadásul hamar el is szineződnek. Esztétikusabbak és stílusosabbak a fém kilincsek.

Ne ugyanott vásárolj meg minden bútort!

Csábítóan egyszerű ugyanott megvásárolni minden bútordarabot, hiszen akkor tutira összeillenek, passzolnak színben, textúrában, és nem is kell gondolkozni azon sem, hogy honnan szerezd be, azonban a túl egyforma bútorszettek olcsó hatást keltenek, ráadásul nem is lesz elég otthonos tőle a berendezés hangulata. Keverj összeillő (vagy néha akár totálisan különböző) textúrákat, színeket, hidd el, sokkal elegánsabb lesz.

lakberendezes

Ne pakold tele kiegészítőkkel a nappalit!

Érthető, hogy szeretnél minden külföldről hozott emléktárgyat, képet, menő kiegészítőt, amiket valahol szereztél, kitenni a polcra, de nem biztos, hogy jó ötlet, mert kusza, túlzsúfolt és pláne nem túl minimalista hatást kelt. Válogass össze néhány színben, tematikában, kinézetben hasonló darabot, helyezd azokat egy polcra, szekrényre, a többit pedig dobozold be, és ne hagyd éktelenkedni mindenki szeme előtt.

Ugye nem csak egyetlen lámpa van a nappaliban?

Rengeteget ront a nappalid hangulatán, ha csak egyetlen lámpa világít középen. Tedd otthonosabbá úgy, hogy meleg és hideg fényeket is alkalmazol, illetve feltétlenül helyezz el álló- vagy asztali lámpákat is, hogy váltogathasd vagy kombinálhasd a fényeket.

Kukába a műanyag gyümölcsökkel!

Ha létezik igazán giccses és kellemetlen dekorációs tárgy, akkor az bizony a műanyag gyümölcs a konyhában, egy tálban elhelyezve, vagy épp az étkezőben, esetleg a nappaliban. A ’80-as, ’90-es évek óta ezt maximum vígjátékokban láthatod, esetleg bemutatótermekben, de semmiképp sem egy stílusos lakásban.

Naptár a fürdőszobában? Tiltólistás!

A ’90-es években nagy divat volt a fürdőben, vécében vagy konyhában elhelyezett fali naptár. Nos, a naptárad legyen inkább minél kompaktabb, és minél kevésbé látható, de a fürdőből a párától felpöndörödött szélű, vagy a konyhából az ételfoltos falinaptár inkább menjen a szelektív szeméttárolóba, de minél gyorsabban.

Borítókép forrása: Unsplash