Bár közeledik a május, több olyan virág is van, amit még elöltethetünk!
Májusban már számos növény túl van a virágzáson, így a hagymások, mint a tulipán, a nárcisz vagy a gyöngyvirág, és a virágzó fák is lehullajtják szirmaikat. A május már egyfajta köztes idő a tavasz és a nyár között, ám az ültetéssel így sem vagyunk elkésve!
Ezeket a virágokat ültetheted el májusban
A nyári virágzás nem álom csupán, viszont fontos, hogy még május elején cselekedjünk!
Napraforgó
Amilyen nagyra nő, olyan későn is elültethetjük! Fontos, hogy a magokat egymástól távol ültessük, és rendszeresen öntözzük! Kezdjük egy kis cserépben vagy tejfölös pohárban, és néhány hét múlva ültethetjük a végleges helyére! Ez akár egy nagyobb láda vagy cserép is lehet, fontos azonban, hogy megfelelően áteressze a vizet, hiszen a pangó víz nem a napraforgó kedvence.
Rézvirág
A bájos rézvirág Mexikóban őshonos, és a margarétához hasonlatos növény. Szereti a napfényt és a jó vízelvezetésű talajt. Ha az elhalt virágokat visszavágjuk, garantált, hogy egész nyáron virágozni fog nekünk, hiszen a növény az erejét az új virágok nevelésére tudja fordítani. Magjait vessük el egy kisebb cserépbe, és tegyük napos helyre. Ha már legalább két kis levélkéje van, átültethetjük egy nagyobb cserépbe vagy ágyásba egy jó, napos helyre.

Körömvirág
A körömvirág kiváló társnövény a gyümölcsök és zöldségek között, így érdemes közéjük vetni a körömvirág magjaiból! Erős illatának köszönhetően elriasztja a kártevőket, így a csigákat és a különböző legyeket is. Szereti a napot, és akárcsak a rézvirág esetében, úgy ösztönözhetjük folytonos virágzásra, ha visszavágjuk az elvirágzott szárakat. Többféle körömvirág közül választhatunk, ám a legismertebb az orvosi körömvirág.

Pillangóvirág
A pillangóvirág rendkívül helyes kis növény, a romantikus, rusztikus stílusú házikók elengedhetetlen eleme. A magját szórhatjuk a már meglévő virágágyásba, mert kiválóan kitölti az esetleges hézagokat. Szereti a napfényt és a komposztot, a túlöntözést viszont nehezen tolerálja, különösen a növekedés korai szakaszában. Ha már van néhány levelük, csípjük le a tetejét, ezzel további elágazásra ösztönözve a növényt.

Sarkantyúka
A sarkantyúka elviseli a rosszabb talajt is, így könnyű dolgunk van, és részleges árnyékban is jól elvan. Fontos azonban a rendszeres öntözés, mert így akár még ősszel is hozhat virágokat!

Nyitókép forrása: Unsplash