Abban talán egyértelműen megegyezhetünk, hogy egy rendező, forgatókönyvíró és színész sem akar rossz filmet készíteni. Ennek ellenére elkészülhetnek olyan alkotások, amelyek nemhogy nem kedveltek, de a legutáltabbá válnak.
Az ember hibázik. A legjobb szándékkal vezérelve is megtörténhet mindez. Megeshet ez a filmgyártás során is. Márpedig a filmek valakinek a meggyőződése szerint készülnek el és minden alkotó abban bízik, hogy elnyeri a közönség tetszését. Ez nem mindig jön össze. Válogatásom is erről tanúskodik.
A világ legutáltabb filmjei
A majmok bolygója
A frenchise megélt 5 filmet, ám ez A majmok bolygója nem az. Az 1968-bam bemutatott első rész igazi klasszikussá vált és nagyon nagyot szólt. A 2001-es remake elsülhetett volna nagyon jól is, de ehelyett minden kiölt, ami az eredeti filmben jónak ítélt a közönség.
Még Mark Wahlberg sem tudta meggyőzni a rajongókat. Sőt, az utolsó jelent minden idők lerosszabbjaként aposztrofálnak.
A keresztapa 3. része
Amikor egy film két részen keresztük nagyot szól, akkor nehéz egy ütős harmadik részt létrehozni. Ez valósult meg A keresztapa-trilógia utolsó része nem hozta azt, amit a rajongók vártak. A maffiavezér úgy dönt, hogy jó (jobb) útra tér és keresi a posztjára az utódját, amikor egy üzletbe botlik. Habár Al Pacino továbbra is remekül játszik, a többiek teljesítményét számos kritika érte.
Halloween
Amíg John Carpenter Halloweenja őrületet váltott ki, addig 2007-es remake-ja már kevésbé. És így még finoman is fogalmaztam. Ugyan ígéretesen kezd a film, de csak annyiban tér el az eredeti filmtől, hogy több a vér és meztelenkedés benne. Vagyis nagyot akart szólni, de ez egyáltalán nem jött össze.
Star Wars: Az utolsó Jedik
Ha van valami, ami tömegeket mozgat meg, az a Star Wars. A nagy rajongótáborral rendelkező Star Wars közösség mégis csalódott, amikor az előzménytrilógia megjelent. A legnagyobb csalódást mégis Az utolsó Jedik rész okozta. Kétségtelenül nehéz nagyot alkotni a „nagytestvérek” mellett. A próbálkozás megtörtént, ki akart tűnni a többiek közül, de nem sikerült.
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
Indiana Jones és vele együtt Harrison Ford is akcióhőssé vált, ám míg az első két film, a harmadik részről ez már nem mondható el. Sokan nevetségesnek ítélték meg és alapjaiban rombolja le azt a misztikumot, amelyet a másik két rész felépített.
A fantasztikus négyes
A hasonló című eredeti film adaptációjaként eleve megvetették, mert az adaptációsemmi olyat nem hozott át az eredetiből, amire érdemes lett volna építeni. Még akkor is, ha a benne szereplő szuperhősök nem olyan ismertek, mint mondjuk Pókember. Ezenkívül olyan gyártási problémákat lehet felfedezni, amelyet a rajongók nemcsak észrevettek, de ki is gúnyolták.
Öngyilkos osztag
Újabb tagja a leáldozóban lévő szuperhősöknek. Pedig beleadtak apait és anyait, amikor a szerepek kiosztásáról volt szó. Will Smith, Jared Leto, Ben Affleck és Margot Robbie neve önmagában elégnek kellene lennie a sikerhez, azonban annyira győzedelmeskedett a filmbéli káosz, hogy ezzel a sztárfelhozatallal is csalódást okozott.
Az emoji-film
Az animációs családi filmben a különböző hangulatjegyek kelnek életre. Joggal remélték a nézők, hogy édes kis történetet kapnak, ehelyett az Agymanókra hajazó, minden egyediséget mellőző, lapos poénokkal operáló időpazarlásnak minősítették.
Az utolsó léghajlító
A gyerekeknek készült Avatár három évadon át szórakoztatta a közönséget és komoly témák boncolgatása mellett belevittek a készítők humort is. Emiatt is vállalkozott nehéz feladatra M. Night Shyamalan. Nem is sikerült neki, és kevés hozzáértéssel összerakott mozit alkotott. A karakterek kiforratlanok és hiányzik belőle az igazi mondanivaló.
Örökkévalók
A Marvel univerzumot épített, ám nem minden darabja olyan stabil. A Marvel fénykora leáldozni látszik és ezt 2010 óta folyamatosan lehet tapasztalni. Az Örökkévalók hősei azok, akik egyáltalán nem voltak nagy hatással a nézőközönségre és a kritikusokra sem. Pedig nagy nevek is részt vettek benne, mégsem volt elég a sikerhez.
Nyitókép: Az emoji-film / Kép forrása: IMDB