Tegnap kiosztották a Golden Globe-díjakat – Íme a nyertesek listája

Az Oscar mellett a Golden Globe-díjkiosztó számít az év legjobban várt filmes eseményének.

Borítókép forrása: YouTube

Ám, kétségkívül az idei volt a legkülönlegesebb, hiszen a koronavírus miatt beállt változásoknak eleget téve kénytelenek voltak online formában megrendezni a gálát. A két műsorvezető Tina Fey és Amy Poehler voltak, akik negyedik alkalommal tettek eleget a szerepüknek, ugyanakkor két különböző helyszínről, hiszen Fey New Yorkból, Poehler pedig Los Angelesből vezényelte le a műsort, amely magyar idő szerint hajnal 2 órakor vette kezdetét.

A díjakat átadó sztárok az üres The Beverly Hilton luxusszálló báltermében konferálták fel az aranyszobrocskák győzteseit. Egyesek online, mások pedig személyesen vették át a díjaikat, méghozzá a legnagyobb biztonságban, mivel az összes műsorvezetőt és jelenlévő sztárt letesztelték.

Az elmúlt egy évben igaz, hogy a mozikat bezárták és több film premierjét is kénytelenek voltak eltolni a járvány újabb és újabb berobbanása miatt, mégis elképesztően megnőtt a filmek és sorozatok iránti kereslet. Ahogy sok minden, így ezek is elkezdtek átköltözni az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő streaming szolgáltatókra, amely – ahogy azt sok szakmabeli is látja – sokaknak lett kikapcsolódási lehetőség. Ezért sem olyan meglepő, hogy a legtöbb jelölést a Netflix saját gyártású produkciói kapták. De, akkor nézzük a Golden Globe nyerteseinek teljes listáját:

LEGJOBB FILM – DRÁMA

A nomádok földje – GYŐZTES
Mank 
Ígéretes fiatal nő
The Father
A chicagói 7-ek tárgyalása


LEGJOBB FILM – MUSICAL vagy VÍGJÁTÉK

Borat utólagos mozifilm – GYŐZTES
Hamilton
Sister
Palm Springs
The Prom – A végzős bál


LEGJOBB RENDEZŐ

Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)
Chloé Zhao (A nomádok földje) – GYŐZTES
David Fincher (Mank)
Regina King (One Night in Miami)
Aaron Sorkin (A chicagói 7-ek tárgyalása)


LEGJOBB SZÍNÉSZ – DRÁMA

Riz Ahmed (Sound of Metal)
Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya) – GYŐZTES
Anthony Hopkins (The Father)
Gary Oldman (Mank)
Tahar Rahim (The Mauritanian)


LEGJOBB SZÍNÉSZNŐ – DRÁMA

Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
Andra Day (The United States vs. Billie Holiday) – GYŐZTES
Frances McDormand (A nomádok földje)
Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő)
Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)


LEGJOBB SZÍNÉSZ – MUSICAL vagy VÍGJÁTÉK

Sacha Baron Cohen (Borat utólagos mozifilm) – GYŐZTES
James Corden (The Prom – A végzős bál)
Lin-Manuel Miranda (Hamilton)
Andy Samberg (Palm Springs)
Dev Patel (David Copperfield rendkívüli élete)


LEGJOBB SZÍNÉSZNŐ – MUSICAL vagy VÍGJÁTÉK

Maria Bakalova (Borat utólagos mozifilm)
Kate Hudson (Sister)
Michelle Pfeiffer (French Exit)
Rosamund Pike (Fontos vagy nekem) – GYŐZTES
Anya Taylor-Joy (Emma)


LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ

Sacha Baron Cohen (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) – GYŐZTES
Jared Leto (Ördög a részletekben)
Bill Murray (Felkeverve)
Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)


LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ

Glenn Close (Vidéki ballada az amerikai álomról)
Olivia Colman (The Father)
Jodie Foster (The Mauritanian) – GYŐZTES
Amanda Seyfried (Mank)
Helena Zengel (A kapitány küldetése)


LEGJOBB FORGATÓKÖNYV

Aaron Sorkin (A chicagói 7-ek tárgyalása) – GYŐZTES
Chloé Zhao ( A nomádok földje)
Florian Zeller és Christopher Hampton (The Father)
Jack Fincher (Mank)
Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)


LEGJOBB EREDETI FILMZENE

Alexandre Desplat (Az éjféli égbolt)
Ludwig Göransson (Tenet)
James Newton Howard (A kapitány küldetése)
Trent Reznor és Atticus Ross és Jonathan Batiste(Lelki ismeretek) – GYŐZTES

Trent Reznor és Atticus Ross (Mank)


LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM

Croodék: Egy új kor
Előre
Lunaria – Kaland a Holdon
Lelki ismeretek – GYŐZTES
Wolfwalkers


LEGJOBB TÉVÉSOROZAT – DRÁMA

A mandalorian
A korona – GYŐZTES
Lovecraft Country
Ozark
Ratched

LEGJOBB SOROZAT – VÍGJÁTÉK

Emily Párizsban
Ted Lasso
A légikísérő
Schitt’s Creek – GYŐZTES
Nagy Katalin – A kezdetek


LEGJOBB MINISZÉRIA vagy TÉVÉFILM

Normális emberek
A vezércsel – GYŐZTES
Tudhattad volna
Kis fejsze
A másik út


LEGJOBB SZÍNÉSZ – SOROZAT – DRÁMA

Jason Bateman (Ozark)
Josh O’Connor (A korona) – GYŐZTES
Bob Odenkirk(Better Call Saul)
Matthew Rhys (Perry Mason)
Al Pacino (Hunters)


LEGJOBB SZÍNÉSZNŐ – SOROZAT – DRÁMA

Olivia Colman (A korona)
Jodie Comer (Megszállottak viadala)
Emma Corrin (A korona) – GYŐZTES
Laura Linney (Ozark)
Sarah Paulson (Ratched)


LEGJOBB SZÍNÉSZ – SOROZAT – VÍGJÁTÉK

Don Cheadle (Fekete hétfő)
Eugene Levy (Schitt’s Creek)
Nicholas Hoult (Nagy Katalin – A kezdetek)
Jason Sudeikis (Ted Lasso) – GYŐZTES
Ramy Youssef (Ramy)


LEGJOBB SZÍNÉSZNŐ – SOROZAT – VÍGJÁTÉK

Lily Collins (Emily Párizsban)
Kaley Cuoco (A légikísérő)
Elle Fanning(Nagy Katalin – A kezdetek)
Catherine O’Hara (Schitt’s Creek) – GYŐZTES
Jane Levy (Zoey’s Extraordinary Playlist)


LEGJOBB SZÍNÉSZ – MINISZÉRIA vagy TÉVÉFILM

Bryan Cranston (Your Honor)
Jeff Daniels (The Comey Rule)
Ethan Hawke (The Good Lord Bird)
Hugh Grant (Tudhattad volna)
Mark Ruffalo (Ez minden, amit tudok) – GYŐZTES


LEGJOBB SZÍNÉSZNŐ – MINISZÉRIA vagy TÉVÉFILM

Anya Taylor-Joy (A vezércsel) – GYŐZTES
Shira Haas (A másik út)
Nicole Kidman (Tudhattad volna)
Cate Blanchett (Mrs. America)
Daisy Edgar-Jones (Normális emberek)


LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ – MINISZÉRIA vagy TÉVÉFILM

John Boyega (Kis fejsze) – GYŐZTES
Brendan Gleeson (The Comey Rule)
Dan Levy (Schitt’s Creek)
Jim Parsons (Hollywood)
Donald Sutherland (Tudhattad volna)


LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ – MINISZÉRIA vagy TÉVÉFILM

Gillian Anderson (A korona) – GYŐZTES
Helena Bonham Carter (A korona)
Julia Garner (Ozark)
Annie Murphy (Schitt’s Creek)
Cynthia Nixon (Ratched)

Forrás: Hollywood Reporter

Ha tetszett a cikk, mutasd meg az ismerőseidnek is!

NEKED AJÁNLJUK

Muse, Sum 41 és The Killers – világsztárok a VOLT Fesztivál első fellépői között