Barion Pixel 7 mondat, amit mindenképp mondj egy állásinterjún, ha be akarsz vágódni – Coloré

7 mondat, amit mindenképp mondj egy állásinterjún, ha be akarsz vágódni

2025. 05. 11.

Egy sikeres állásinterjú nemcsak arról szól, hogy helyes válaszokat adsz, hanem arról is, hogy hogyan kommunikálod a felkészültségedet, a lelkesedésedet és a nyitottságodat. Összegyűjtöttünk hét ütős mondatot, amelyeket érdemes beépítened az interjúdon folyó párbeszédbe, ha emlékezetes akarsz maradni a HR-es és a vezető számára is.

Állásinterjú
fotó: Gettyimages

1. „Előzetesen alaposan utánanéztem a cég kultúrájának és projektjeinek.”

Ezzel a mondattal azonnal jelzed, hogy nem csak a pozícióra, hanem az egész szervezetre kíváncsi vagy, és tisztában vagy a vállalat értékeivel, céljaival.

2. „Úgy látom, hogy ez a szerepkör nagy hangsúlyt fektet a (konkrét készség/projekt) kezelésére. Én korábban hasonló feladatokban szerepeltem sikeresen.”

A konkrét példára rávilágítva mutatod meg, hogy érted a pozíció elvárásait és hogy már van releváns tapasztalatod is.

Az Allasinterjun Is Lehetunk Empatikusak
fotó: Gettyimages

3. „Az egyik legnagyobb erősségem a (erősség megnevezése), ami szerintem közvetlenül hozzájárulhat a csapat sikereihez.”

Ez a klasszikus kérdésre adott válasz tovább finomodik, ha az erősségedet közvetlenül a cég céljaihoz kötöd.

4. „Folyamatosan keresem a lehetőséget a fejlődésre, legutóbb például elvégeztem egy (kurzus/szakképzés), hogy naprakész maradjak a szakmámban.”

Ezzel a mondattal azt mutatod, hogy önfejlesztő vagy, és szívesen bővíted a tudásodat – ami minden munkaadó szemében érték.

Openly,greeting,a,job,recruiter,with,a,firm,handshake
Forrás: Shutterstock

5. „Kifejezetten izgalmasnak találom, hogy a cég legutóbbi (projekt/kezdeményezés) olyan innovatív megoldásokat hozott, és örömmel járulnék hozzá hasonló sikerekhez.”

Ezzel a mondattal a lelkesedésedet és a vállalat jövőképébe vetett hitedet hangsúlyozod, ami mindig pozitív benyomást kelt.

Állásinterjú
Állásinterjú / Forrás: Shutterstock

6. „Szívesen venném, ha elmondaná, van-e bármi, ami miatt aggályai lennének a szakmai hátteremmel vagy alkalmasságommal kapcsolatban?”

Ez a kérdés bátor és proaktív; megmutatja, hogy nyitott vagy a visszajelzésre, és hajlandó vagy tisztázni a felmerülő kételyeket.

7. „Mik a következő lépések a kiválasztási folyamatban, és mikorra várhatok visszajelzést?”

Ezzel a záró kérdéssel nemcsak tájékozódsz, de azt is jelzed, hogy tényleg érdekel a pozíció, és komolyan veszed a jelentkezést.