Az arcápolásra mindenki nagy hangsúlyt fektet, de mi a helyzet a testápolással?
Az archoz képest a test bőre az erősebb hatású termékeknek és kezeléseknek is ellenáll. Ennek oka elsősorban a vastagságbeli különbség.
Az elsődleges különbség a testünk és az arcunk bőre között a vastagság, a zsírsejtek párnázottsága és mikrobiomja.
A különböző hatóanyagok nehezebben jutnak be és szívódnak fel, bizonyos területek pedig sokkal hamarabb kiszáradnak (térd, könyök), míg másutt a verejtékmirigyek állandó működése változtatja meg a mikroflórát (hónalj, lágyék).
Egyértelmű tehát, hogy a testünk, vagyis a végtagok, a törzs, de még a dekoltázs is más jellegű ápolást kíván mint az arc. Bár a dekoltázs esetén még nyugodtan hagyatkozzunk az arcápoló termékekre, mivel ott is vékony, ráncosodásra hajlamos a bőr.
A test bőrén továbbá olyan jellegzetességek nehezítik vagy változtatják meg az ápolási rutint, mint a striák vagy épp a narancsbőr. Ezeket is figyelembe kell venni, és a megfelelő termékek mellett hatékony bőrjavító kezeléseket is érdemes kipróbálni.
A tavaszhoz közeledve a következő rutint érdemes kialakítani a testápolásban:
Szárazon masszírozás, dörzsölés.
- A szivacsokkal, luffákkal történő masszázs vagyis testkefék használata serkenti a mikrokeringést, javítja a szövetek oxigénellátottságát és végső soron a bőr textúráját és felszívóképességét. Sőt, az elhalt hámsejteket is leradírozza gyengéden.
Hámlasszunk!
- Kétféle úton járhatunk el: fizikai vagy kémiai úton, vagy bőrradírral vagy savalapú formulákkal. Mindkettő célja, hogy eltávolítsa az elhalt hámsejteket, amelyek felhalmozódnak a test felszínén, eltávolítva a fakóságot, így a bőr friss és ragyogó lesz.
Szérumok
- A radírozás és frissítés után jöhetnek a szérumok és hidratálók. A testápolásnál is legalább olyan fontos ez, mint az arcbőrnél.
Fényvédelem!
- Ne feledkezzünk meg a nap káros hatásairól, az UV sugárzás ellen használjunk SPF tartalmú testápolót!
Forrás: vogue.com