A mai lapszemlében Rudolf Szonja kétlaki életéről, Stahl Judit és lánya közös színdarabjáról, valamint Tátrai Tibor gyengeségéről lesz szó.
Sok-sok vidéki dönt úgy, hogy megpróbálja az életet Budapesten a nagyobb és kedvezőbb lehetőségek miatt. Ugyanakkor arra is bőven van példa, hogy a fővárost hagyják maguk mögött.
Rudolf Szonja vidéken
Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter lánya, Szonja maga mögött tudja a Vígszínházat, ahol édesapja az igazgató. Noha szülei után ő is a színészi pályát választotta, sok minden mást is kipróbált, mire mégis csak a színészethez pártolt. A Femina arról ír, hogy a fiatal művésznő a Vígszínházban gyakorlatoskodott még Eszenyi Enikő igazgatása idején és akkor is maradt, amikor édesapja vette át a vezető pozíciót. Hogy elejét vegye az összeesküvéselméleteknek, úgy döntött, hogy elhagyja a Rudolf Péter vezette Vígszínházat és vidékre szerződik annak érdekében, hogy mindenki nyugodtan tudja végezni a dolgát és őt se apja fényében lássák csak.
Ez azonban azt jelenti, hogy van egy élete Miskolcon, mert Miskolci Nemzeti Színház társulatának tagja, és van egy élete Budapesten, a szüleinél is.
Azok az emberek, akik a televízióban naponta szerepelnek és látjuk őket, jóval többek, mint amennyit érzékelünk belőlük. Az egykori híradós műsorvezető, Stahl Judit ismert a gasztronómia világában is, de most egészen máshogy mutatta meg magát.
Stahl Judit és a színpad
Az egykor sokszor képernyőn látott televíziós személyiségnek van egy lánya, akiről ritkán lehet hallani. Ő Stahl-Bohus Hannal. A színpad nem áll messze a fiataltól, hiszen már több darabban táncolt és mindig is érdekelte a színház, de egyre inkább a másik oldal, a rendezés és a producerkedés vonzza. Dráma tagozatos gimnazistaként színdarabot is írt már. A Flódniban édesanyjával közösen állnak a színpadra és a darab témája nem más, mint a gasztronómia. A darabban olyan színészek fogyasztják el az anya-lánya páros ételeit, mint Szabó Győző, Kovács Patrícia, Kálloy-Molnár Péter vagy Hevér Gábor és még sokan mások.
A közös munka Stahl Judit és lánya között nagyon jól megy – olvasható a Blikkben. Igyekeznek megszüntetni az alá- és fölérendeltségi viszonyokat, hiszen a darabban egyenlő felek.
Mindenkinek megvannak az erősségei és a gyengeségei. Tátrai Tibor túlságosan gyenge volt az alkohollal szemben egy időben.
Tátrai Tibor és a démonja
A legtöbben talán egy olyan életutat sejtünk a zenészek mögött, akik szabad lelkek, életük a zenélés és az állandó turnézás. Ez pedig magával hozza az összes létező pozitívummal együtt a negatívumokat. Tátrai Tibort is magával ragadta a bohém életforma és az alkoholos ital fogyasztása a mindennapjainak szerves részét jelentette. Egészen addig, amíg a szervezete azt nem jelezte, hogy ebből elég.
A rosszullét eldöntendő kérdést jelentett: leteszi az alkoholt és él tovább, vagy belepusztul. Az elsőt választotta, de ez azzal járt, hogy egy évig nem tudott gitározni – derül ki a Blikk cikkéből.
Ráadásul az ujjait többször műteni kellett egy betegség miatt, amely ugyancsak a gitározást gátolta.