Barion Pixel Megnéztük a Pokoli rokonokat – Hendikeppel indultak, de nem is olyan pokoliak! – Coloré

Megnéztük a Pokoli rokonokat – Hendikeppel indultak, de nem is olyan pokoliak!

2025. 01. 04.

A Pokoli rokonok az RTL vadiúj sorozata kapott hideget és meleget is, bár mit szépítjük, inkább hideget! A negatív reklám is reklám, éppen ezért mi is megnéztük, és leírtunk véleményünket, hogy eldönthessétek, lemaradtatok-e valamiről, ha nem néztétek!

A Pokoli rokonok január 2-án indult az RTL-en, ám erős hendikeppel, merthogy előbb kezdték a beharangozottnál, így sok, a meghirdetett időpontban odakapcsolódó néző értetlenül vette észre, hogy az első, hosszú epizód immáron hosszú percek óta tart.

Szerencsémre én streaming platformon láttam, így ez nekem úgy kimaradt, mint annak idején a Kacsamesék azon része, amikor bejelentik Antall József halálhírét.

Érdeklődve követtem a sorozat beharangozóit, annál is inkább, mert az RTL eleddig nem okozott csalódást, ha sorozatokról volt szó. A Bátrak földjét, az Apatigrist, A mi kis falunkat és a Gólkirályságot, A királyt mind szerettem, így ha a csatorna ismét egy rövidebb sorozatot tűzött képernyőre, biztos voltam abban, hogy semmi rossz nem történhet. Hosszabb sorozat esetén, mint a Keresztanyu vagy a Drága örökösök már lennének kétségeim, mert hosszabb távon mindegyiktől besokalltam. A negatív kommentek bár egy pillanatra eltántorítottak, nem tartott tovább néhány percnél, mert tudni akartam, milyen ez a sorozat!

Miről szól a Pokoli rokonok?

A történetben elsőként a jómódú budapesti családot, Gubáékat ismerhetjük meg, akik irigylésre (nem) méltó környezetben éldegélnek két felnőtt gyermekükkel. Az életük gondok nélküli, hiszen van egy bankjuk, ezért van mit a tejbe aprítani, ráadásul a nagyobbik gyermek, a fiú már a családi bizniszben dolgozik. Ez okozza a bajt, merthogy hülye fejjel egy ismeretlen ügyvéd szavára hallgatva rosszul fekteti be a bank pénzért, ezért úszik minden, így más opció nem lévén vidékre kényszerülnek menni, a gazdag apuci egykori szülőházába.

Érdekes, hogy az RTL-es sorozatok mennyire rá vannak állva erre a vidék-kérdésre, gondoljunk csak A mi kis falunkra, a Keresztanyura vagy a Drága örökösökre! Nincs ezzel baj, mert bár több olyan hozzászólás olvasható ezeknél a sorozatoknál, hogy mennyire bántóak a szériák a vidékiekre nézve, ahogy elnézem, a pestiek vagy épp a gazdagok is éppúgy kapják az ívet, ezért én azt mondom, az állás 0-0!

Így láttam én

Nagyon izgatott a sorozat, és elsősorban a szereplőgárda miatt. Árpa Attila rendkívül jó volt az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című szériában, és éppen ezért érdekelt, hogy mihez kezd legújabb szerepével. Mint az Árulókból kiderült, a gazdagot jól hozza, ám az 1999-es Hippolytban pusztító volt a játéka. Egyszer láttam, és azóta sem tudok szabadulni a kíntól, amit Árpa Attila helyett is éreztem a filmet nézve. Az Árulókkal azonban igencsak nagyot nőtt a szememben, és nagyon kíváncsi voltam arra, hogy mihez kezd egy merőben más szereppel. Jelentem, megugrotta! Szerepe szerint Guba Antal, a gazdag bankár feküdt neki, és megkockáztatom, hogy ő veszi a legnagyobb játéknak a szerepét, és mer majdnem szó szerint játszani. A feleségét, Enikőt alakító Dobó Kata karaktere az első részek alapján nem forrt ki eléggé, és bár Dobó Kata jól hozza, nézőként egyelőre nem látni, hogy pontosan mit is hoz.

A Pokoli rokonok első ránézésre korántsem annyira pokoliak! / Kép forrása: RTL
A Pokoli rokonok első ránézésre korántsem annyira pokoliak! / Kép forrása: RTL

Enikő karaktere leinkább a Dallas Samantháját juttatja az ember eszébe: gazdag, kitartott feleség, aki piálással üti el az időt.

Drámai helyzetben ostoba kérdéseket tesz fel, ám ha úgy hozza a szükség, feltalálja magát. Különös kettőség, ami remélhetőleg ahogy telik az idő, úgy forr egy érthető karakterré.

Gubáék lányát, Larát Pásztor Virág alakítja, akit a Barátok köztben, a Hotel Margaretben és a Gólkirályságban butácska, vagy épp butácska és számító figurákról ismertünk meg. Most sincs ez másképp, ám valamelyest árnyaltabb a kép, merthogy szerepe szerint butácska, mégis összerak dolgokat, és ahogy azt megszoktuk tőle, jól játssza a figurát. Bátyját, Olivért Adányi Alex alakítja, akit szintén a Hotel Margaretben és a Gólkirályságban láthattunk tévénézőként. A színész hitelesen hozza karakterét, akit bár nagyjából kiismerhettünk, bizonyosan tartogat még titkokat!

A pantallósi – merthogy így hívják a falut, ahová mennek, Pantallós – szereplők egyszerű, vidéki, olykor elnagyolt karaktereket mutatnak be. A díszlet kifejezetten impozáns, ám sajnálatos módon sejthető, hogy ilyen idillinek tetsző hely nincs Magyarországon. Talán Kőszegre vagy Sopronra hasonlít leginkább: kedves, régi házak, összetartó közösség – legalábbis az első részek alapán.

Sok ismert arc, ám a kizárólag televíziót nézők számára újnak tetsző, kifejezetten jó színészek is vannak / Kép forrása: RTL
Sok az ismert arc, ám a kizárólag televíziót nézők számára újnak tetsző, kifejezetten jó színészek is vannak / Kép forrása: RTL

Pantallóson Fejes István viszi a prímet, hiszen ő a helyi keresztapa, a szó nem csak átvitt értelmében. A figurát megformáló Szalma Tamás bár jó néhány tévéfilmben és sorozatban szerepelt, ezzel a bajusszal bizonyosan ismeretlen a nézők számára. Jó kiállású, vidéki úr, és sokkalta jobban megkavarja a szálakat, mint elsőre gondolnánk, ám az, hogy pontosan mivel, már az első, dupla rész végére kiderül.

Bár vannak megkérdőjelezhető jelenetek, ne felejtsük el, hogy ez egy sorozat, egy mese. A színészek jók, egyedül a történet a kérdéses, hiszen volt már Budán Bödör Gáspár, és azt is pontosan tudjuk, hogy milyen a mi kis falunk, ha a keresztanyu uralja a környéket, mert a drága örökösök előtt nincsenek titkok!

Kérdés hát, hogy van-e új a nap alatt, ám az első két epizód alapján még valami jó is kisülhet ebből!

Nyitókép forrása: RTL