A Pokoli rokonok az RTL vadiúj sorozata kapott hideget és meleget is, bár mit szépítjük, inkább hideget! A negatív reklám is reklám, éppen ezért mi is megnéztük, és leírtunk véleményünket, hogy eldönthessétek, lemaradtatok-e valamiről, ha nem néztétek!
A Pokoli rokonok január 2-án indult az RTL-en, ám erős hendikeppel, merthogy előbb kezdték a beharangozottnál, így sok, a meghirdetett időpontban odakapcsolódó néző értetlenül vette észre, hogy az első, hosszú epizód immáron hosszú percek óta tart.
Szerencsémre én streaming platformon láttam, így ez nekem úgy kimaradt, mint annak idején a Kacsamesék azon része, amikor bejelentik Antall József halálhírét.
Érdeklődve követtem a sorozat beharangozóit, annál is inkább, mert az RTL eleddig nem okozott csalódást, ha sorozatokról volt szó. A Bátrak földjét, az Apatigrist, A mi kis falunkat és a Gólkirályságot, A királyt mind szerettem, így ha a csatorna ismét egy rövidebb sorozatot tűzött képernyőre, biztos voltam abban, hogy semmi rossz nem történhet. Hosszabb sorozat esetén, mint a Keresztanyu vagy a Drága örökösök már lennének kétségeim, mert hosszabb távon mindegyiktől besokalltam. A negatív kommentek bár egy pillanatra eltántorítottak, nem tartott tovább néhány percnél, mert tudni akartam, milyen ez a sorozat!
Miről szól a Pokoli rokonok?
A történetben elsőként a jómódú budapesti családot, Gubáékat ismerhetjük meg, akik irigylésre (nem) méltó környezetben éldegélnek két felnőtt gyermekükkel. Az életük gondok nélküli, hiszen van egy bankjuk, ezért van mit a tejbe aprítani, ráadásul a nagyobbik gyermek, a fiú már a családi bizniszben dolgozik. Ez okozza a bajt, merthogy hülye fejjel egy ismeretlen ügyvéd szavára hallgatva rosszul fekteti be a bank pénzért, ezért úszik minden, így más opció nem lévén vidékre kényszerülnek menni, a gazdag apuci egykori szülőházába.
Érdekes, hogy az RTL-es sorozatok mennyire rá vannak állva erre a vidék-kérdésre, gondoljunk csak A mi kis falunkra, a Keresztanyura vagy a Drága örökösökre! Nincs ezzel baj, mert bár több olyan hozzászólás olvasható ezeknél a sorozatoknál, hogy mennyire bántóak a szériák a vidékiekre nézve, ahogy elnézem, a pestiek vagy épp a gazdagok is éppúgy kapják az ívet, ezért én azt mondom, az állás 0-0!
Így láttam én
Nagyon izgatott a sorozat, és elsősorban a szereplőgárda miatt. Árpa Attila rendkívül jó volt az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című szériában, és éppen ezért érdekelt, hogy mihez kezd legújabb szerepével. Mint az Árulókból kiderült, a gazdagot jól hozza, ám az 1999-es Hippolytban pusztító volt a játéka. Egyszer láttam, és azóta sem tudok szabadulni a kíntól, amit Árpa Attila helyett is éreztem a filmet nézve. Az Árulókkal azonban igencsak nagyot nőtt a szememben, és nagyon kíváncsi voltam arra, hogy mihez kezd egy merőben más szereppel. Jelentem, megugrotta! Szerepe szerint Guba Antal, a gazdag bankár feküdt neki, és megkockáztatom, hogy ő veszi a legnagyobb játéknak a szerepét, és mer majdnem szó szerint játszani. A feleségét, Enikőt alakító Dobó Kata karaktere az első részek alapján nem forrt ki eléggé, és bár Dobó Kata jól hozza, nézőként egyelőre nem látni, hogy pontosan mit is hoz.
Enikő karaktere leinkább a Dallas Samantháját juttatja az ember eszébe: gazdag, kitartott feleség, aki piálással üti el az időt.
Drámai helyzetben ostoba kérdéseket tesz fel, ám ha úgy hozza a szükség, feltalálja magát. Különös kettőség, ami remélhetőleg ahogy telik az idő, úgy forr egy érthető karakterré.
Gubáék lányát, Larát Pásztor Virág alakítja, akit a Barátok köztben, a Hotel Margaretben és a Gólkirályságban butácska, vagy épp butácska és számító figurákról ismertünk meg. Most sincs ez másképp, ám valamelyest árnyaltabb a kép, merthogy szerepe szerint butácska, mégis összerak dolgokat, és ahogy azt megszoktuk tőle, jól játssza a figurát. Bátyját, Olivért Adányi Alex alakítja, akit szintén a Hotel Margaretben és a Gólkirályságban láthattunk tévénézőként. A színész hitelesen hozza karakterét, akit bár nagyjából kiismerhettünk, bizonyosan tartogat még titkokat!
A pantallósi – merthogy így hívják a falut, ahová mennek, Pantallós – szereplők egyszerű, vidéki, olykor elnagyolt karaktereket mutatnak be. A díszlet kifejezetten impozáns, ám sajnálatos módon sejthető, hogy ilyen idillinek tetsző hely nincs Magyarországon. Talán Kőszegre vagy Sopronra hasonlít leginkább: kedves, régi házak, összetartó közösség – legalábbis az első részek alapán.
Pantallóson Fejes István viszi a prímet, hiszen ő a helyi keresztapa, a szó nem csak átvitt értelmében. A figurát megformáló Szalma Tamás bár jó néhány tévéfilmben és sorozatban szerepelt, ezzel a bajusszal bizonyosan ismeretlen a nézők számára. Jó kiállású, vidéki úr, és sokkalta jobban megkavarja a szálakat, mint elsőre gondolnánk, ám az, hogy pontosan mivel, már az első, dupla rész végére kiderül.
Bár vannak megkérdőjelezhető jelenetek, ne felejtsük el, hogy ez egy sorozat, egy mese. A színészek jók, egyedül a történet a kérdéses, hiszen volt már Budán Bödör Gáspár, és azt is pontosan tudjuk, hogy milyen a mi kis falunk, ha a keresztanyu uralja a környéket, mert a drága örökösök előtt nincsenek titkok!
Kérdés hát, hogy van-e új a nap alatt, ám az első két epizód alapján még valami jó is kisülhet ebből!
Nyitókép forrása: RTL