Barion Pixel A 2000-es évek legjobb sorozatai – Coloré

A 2000-es évek legjobb sorozatai

2025. 02. 12.

A 2000-es évek számos emlékezes sorozatot hagyott hátra, melyek többségét a mai napig szívesen nézzük újra.

A 90-es évek sorozatai nagy hatással voltak ránk, éppúgy, mint a 2000-es évek sorozatai, melyek közül sok a mai napig megy, vagy épp ismétlik a tévécsatornák, és milyen jól teszik!

A 2000-es évek legjobb sorozatai

A 2000-es évek kifejezés kérdéses lehet, így már az elején tisztázzuk: a 2000 és 2010 közötti sorozatokat gyűjtöttök össze, így csupán egy, de annál gazdagabb évtized legjobbjairól hoztunk válogatást.

Will és Grace

A Will és Grace egy meleg ügyvéd és egy hetero lakberendezőnő barátságáról szól, mely nyolc évadon keresztül készült. Csaknem tíz évvel később újraélesztették a sorozatot, mégpedig az eredeti szereposztással, és további három évadot ért meg. A maga nemében úttörő volt, hiszen az első sorozat, amelyben a fő karakter nyíltan saját neméhez vonzódik.

A dadus

Bár A dadus 1993 és 1999 között forgott, de Magyarországra a 2000-es években jött el. A sorozat teljes mértékben családi vállalkozás, hiszen a főszereplő, Fran Drescher is részt vett a forgatókönyv írásában, míg akkori férje, Peter Marc Jacobson volt a sorozat fejlesztője. A dadus két Golden Globe- és két Emmy-jelölést hozott Dreschernek.

Sabrina, a tiniboszorkány

A 2000-es évek elején több boszorkányos sorozat volt, mint például a Sabrina, akinek meg kell küzdenie a félresikerült varázslatokkal, családi titkokkal és azzal is, hogy megbukik a boszorkányvizsgán. Szerencse, hogy ott volt 600 éves nagynénje, Hilda és Zelda, valamint a beszélő macskája Salem.

Szeretünk, Raymond!

Jogosan érezhetjük a 90-es évek szelét a sorozat első évadaiban, ugyanis 1996-ban kezdték forgatni. A Long Island-i olasz-amerikai sportújságíróról szóló sorozat leginkább a családi élet és a munka problémáival foglalkozik, végtelenül szerethető módon.

Buffy, a vámpírok réme

Ismét tinilányról szóló sorozat, de Buffy nem boszorkány volt, hanem egyfajta vámpírölő. A hat évadból álló sorozatot több Emmy-díjra jelölték, és a mai napig fontos szerepet játszik feminista gondolatok megfogalmazásában, ha nem direkt, akkor különböző metaforák útján.

Bűbájos boszorkák

A Bűbájos boszorkák is rendkívül népszerű sorozat volt nálunk a 2000-es évek elején, bár Amerikában az első évadot 1998-ban adták le. A három testvérről szóló sorozat akkora siker volt, hogy amikor egyszer átmenetelig Kökényessy Ági helyett más szinkronizálta Alyssa Milanót, a sorozatot leadó csatornának ki kellett írnia, hogy ne aggódjanak a rajongók, a változás csupán átmeneti.

Doktor House

Doktor House 2006-ban robbant be az életünkbe, és minden idők egyik legjobb orvosi sorozataként vetette meg a lábát. Egyúttal nemzetközi porondra rakta Hugh Laurie-t, aki britként ment el a szereplőválogatásra, de olyan jól hozta az amerikai akcentust, hogy nem hitték el neki, hogy brit. Azóta Hugh Laurie zenészként is letette a védjegyét, így a Doktor House-nak valójában nemcsak egy jó sorozatot köszönhetünk, hanem magát Hugh Laurie-t is.

Két pasi meg egy kicsi

A 2004-ben indult Két pasi meg egy kicsi a mai napig megy a televízióban, melynek titka a két egymást nem szerető testvéren túl a többi karakter érdeme, hiszen mindenki remek színt visz a sorozatba. A főszereplő Charlie Sheennel nem volt örömmámor a forgatás, hiszen rendszeresen ittasan vagy használhatatlanul jelent meg, amit idővel megelégelve úgy oldottak meg, hogy kiírták őt. Bár még folytatták, a széria hamar a végéhez ért a legerősebb karakter nélkül.

Így jártam anyátokkal

Az Így jártam anyátokkal betöltötte a Jóbarátok vége okozta űrt, és képes volt arra, hogy a baráti társaság bemutatásán túl maradandót alkosson, hiszen nemcsak humoros jelenetek, hanem megszívlelendő bölcsességek is elhangzottak benne. A sorozat számos üzenetet megfogalmazott önismeretről, elengedésről, szerelemről és a nagy ő kereséséről. Ezért szeretjük a mai napig.

Agymenők

2008-ban az Agymenők a semmiből robbant be a köztudatba, hiszen ki gondolta volna, hogy lehet újat alkotni a baráti társaságon alapuló sitcomok világában! Lehetett, mégpedig néhány jószívű kockával, akiken keresztül számos embertípust mutattak be, így a sorozat által nemcsak érdekes tudományos tényeket ismerhettünk meg, hanem olyan személyiségtípusukat is, melyek segítettek nekünk abban, hogy nyitottabban és toleránsabban álljunk embertársainkhoz.

Nyitókép forrása: Imdb / Coloré