Barion Pixel Párizsi Olimpia 2024: trendi és menő sportágak, ahol idén is számíthatunk az éremesőre! – Coloré

Párizsi Olimpia 2024: trendi és menő sportágak, ahol idén is számíthatunk az éremesőre!

2024. 07. 27.

A 2024-es párizsi nyári olimpiai játékok az év sporteseménye még akkor is, ha erős idényt tudhatunk magunk mögött, gondoljunk csak a foci és a kézilabda Eb-re, vagy az úszó-világbajnokságra Dohában! Mindemellett az U18-as világbajnokságok is rendre zajlottak, vagyis van miért szurkolni az idén! Lesz is kinek, hiszen a párizsi ötkarikás játékokra az idén 21 sportágban 165 magyar sportoló szerzett kvalifikációt, közülük 89 férfi és 76 nő. 

Lássuk hát a vízilabdázóinkat, az úszóinkat, a kajak-kenusainkat, valamint a legnépszerűbb sportágak képviselőit, akik mindig megszórnak minket érmekkel, aminek köszönhetően folyamatosan a 15 legjobban teljesítő ország közt vagyunk – már ami az olimpiai éremtáblázatot illeti.

Lássuk a legnépszerűbb olimpiai sportágakat!

Az atlétika, már ami a közvetítéseket illeti, a nézőszámokban megközelíti a csapatsportok mutatóit. Ennek talán köze lehet ahhoz is, hogy az atlétika minden sport alapja, és még az is találkozott futással és távolugrással az iskolában, aki soha, semmilyen sportot nem űzött ennél komolyabban. A népes magyar delegáció tagjai. 

SzilÁgyi Áron; KapÁs Boglárka; LÕrincz Tamás; TÓth Krisztián
Szilágyi Áron; Kapás Boglárka; Lőrincz Tamás; Tóth Krisztián

A birkózás az egyik legősibb olimpiai sportág, már az első olimpiai játékokon is indítottak birkózóversenyeket. Hazánkat Losonczi Dávid, Muszukajev Iszmail, Nagy Bernadett, Lévai Zoltán és Ligeti Dániel képviseli majd Párizsban. Érdekesség, hogy az idei olimpiai eskütétel során Lőrincz Tamás olimpiai bajnok birkózó tartotta és adta át a magyar zászlót Tóth Krisztián cselgáncsozónak. 

Pupp Noémi; Csipes Tamara; Fojt Sára; Gazsó Alida Dóra
Pupp Noémi; Csipes Tamara; Fojt Sára; Gazsó Alida Dóra

Talán a legsikeresebb sportágunknak nevezhetjük a kajak-kenut, melyben összesen 28 arany-, 31 ezüst- és 27 bronzérmet szereztünk 1936 óta, mióta a kajak-kenu olimpiai sportág lett. Ezzel harmadik helyen állunk az összesített éremtáblázaton, Oroszország mindössze eggyel, míg Németország hattal szerzett nálunk több aranyérmet. Ha csak az érmek számát vesszük alapul, hazánk vezet, ugyanis 86 éremmel mi vagyunk a legtöbb érmet szerző nemzet! Reményeink szerint ez Párizsban tovább nő, és a magyar csapat tagjai révén szerzünk még néhányat! 

BÁnhidi Bence; Mikler Roland; BodÓ Richárd
Bánhidi Bence, Bodó Richárd, Mikler Roland
fotó: MTI

Szívünk csücskei az Eb ötödik helyezett, az olimpiai kvótát profi játékkal megszerző férfi kézilabda-válogatott, benne a kapusgéniusz Bartucz Lászlóval és Palasics Kristóffal, a világ egyik, ha nem a legjobb beállójával, Bánhidi Bencével, Bóka Bendegúzzal, hogy csak néhányukat említsük. A zseniális szélsőjobb Imre Bence a Fradi kézilegendájának, Kökény Beatrixnak az idősebb gyermeke. Az Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes kézilabdázóval készült interjúnk itt olvasható.

SzÖllÕsi Schatzl Nadine
Szöllősi Schatzl Nadine, a női kézilabda válogatott tagja
fotó: MTI

Bár a tokiói kerethez képest a fél csapat kicserélődött, és az akkorit erősebbnek érezte Elek Gábor edző, vannak sportági legendák, akik bizakodóak. Nyolc közé jutást jósol a női kézilabda válogatottnak ugyanis Kökény Beatrix, sőt mi több, szerinte a felkészülést és a kvalifikációs tornát figyelembe véve, ez az elvárható eredmény a csapattól. A női kézilabda válogatott elsőszámú kapusa és csapatkapitánya Böde-Bíró Blanka, aki a párizsi játékok megnyitóján Tóth Krisztiánnal viszi majd a magyar olimpiai zászlót. 

/olimpia/parizsi-olimpia-trendi-meno-sportag/