Számos szellemváros van a világon, és ezt gyűjtésünk is bizonyítja!
Rengeteg elhagyatott, lakhatatlan állapotban lévő úgynevezett szellemváros van a világon. A múlt titkai vagy éppen a félelem, hogy mi maradhatott ott, sok embert odavonz, vannak ugyanis turisták, akik kifejezetten az ilyen helyeket keresik. Számos elhagyatott épület vagy épp egykori kastély van Magyarországon is, amelyek felkereshetőek, ám nem egész városok, mint a listánkban szereplők.
A világ szellemvárosai
A világ számos táján vannak szellemvárosok, vegyük csak a hozzánk közel lévő Csernobilt! Nem ez azonban az egyetlen Európában!
Bramber-kastély
Az angliai West-Sussexben található kastély ma már csak rom, ám számos kísértethistória otthona. A Bramber-kastély egyetlen fennmaradt tornya tizennégy méter magas, és egyszerre lenyűgöző és hátborzongató. Eredetileg 1073-ban építették, ám a helyén már az őskorban is állt egy épület, éppen ezért a romoknak több rétege van. A brutális uralkodó, János király, ,,a Rossz” a XIV. században elfoglalta a várat, a tulajdonos de Braose családot pedig foglyul ejtette. A családfő, Vilmos gyermekeit és feleségét a windsori kastélyban tartották fogva, akik végül éhen haltak.
Sokan úgy vélik, hogy a gyerekek hazatértek a Bramber-kastélyba, ahol rongyokba öltözve, élelemért koldulva láthatók a kastély romjainak területén. Egyesek úgy vélik, hogy apjukat keresve tértek vissza. E jeleket általában éjfél előtt vélik felfedezni, jajveszékelés kíséretében. A legendák szerint ráadásul egy férfit be is falaztak a kastélyba, amikor a XV. században a nálánál idősebb Lady Mauddal bonyolódott szerelmi viszonyba. A férfi lovának szellemét sokan látták állítólag a kastély körül, lovasát várva.

Belchite
A spanyolországi Belchite az ország egyik legrejtélyesebb és legkísértetiesebb helye. Az 1937-es spanyol polgárháború idején a város a nacionalista és a köztársasági erők közötti brutális harcok közé került, és a város romokban hevert. Francisco Franco tábornok azonban ahelyett, hogy újjáépítette volna Belchitét, meghagyta azt győzelmének emlékműveként, figyelmeztetésként azoknak, akik esetleg szembeszállnának vele. A mai napig úgy tűnik, Belchite megdermedt az időben, omladozó épületekkel, elhagyatott utcákkal, templomok, házak és terek maradványaival. Mivel a város csak vezetett túra keretében látogatható, a romok évtizedek óta érintetlenek maradtak, és a vérontás néma tanúiként tartják számon őket.
Belchite a paranormális jelenségek kedvelőinek elsőszámú célpontjává vált, sokan állítják ugyanis, hogy megmagyarázhatatlan hangokat, lépéseket, sőt, még a csata hangjait is hallották a romok között. Az utóbbi években a helyi hatóságok éjszakai túrákat szerveznek, hogy fokozzák a hátborzongató hangulatot.

Varosha
Az észak-ciprusi Varosha katasztrófája nem is olyan régre, az 1970-es évekre nyúlik vissza. Mielőtt Törökország 1974-ben megszállta Ciprust, Varosha a gazdagok és híresek előkelő szigeti üdülőhelye volt. Az invázió idején azonban közel negyvenezer lakos menekült el a tengerparti városból. Amióta Törökország megszállta a szigetnek ezt a részét, soha nem tértek vissza.
Az elmúlt években a turisták ingyenesen felfedezhetik a kísérteties várost gyalog, robogóval vagy kerékpárral. Vigyázni kell azonban, hiszen az épületek omladoznak, így csak az ellenőrzés alatt álló területekre szabad bemenni. Varosha legikonikusabb helye a „Maraş Beach”, amely egykor a napsütötte szigeti nyaralások epicentruma volt. Bár a turisták ma is használhatják a strandot, meglehetősen kísérteties hangulata van.

Bodie
A Kaliforniában található Bodie igazi Paradicsom annak, aki a western és a cowboy-kultúra szerelmese. Az egykori aranybányász város teljes mértékben hozza a western-hangulatot, ráadásul ez nem díszlet, hanem az egykori valóság! 1879-ben még tízezren éltek a városban, és több mint kétezer épület volt. Az emberek azonban idővel elvándoroltak, mert a helyzet tarthatatlan volt: fagyosak voltak a telek, a nyár tűzforró volt, a fa és a víz hiánya viszont megnehezítette a mindennapi életet.
Az 1800-as évek végén, az aranybányászat leállta után a lakosság nagy része elvándorolt a zord, hegyi faluból, aki maradt pedig az 1940-es évekre hagyta el a várost, melyet az utóbbi évtizedek tűzvésze okozott, mely épületeket rongált meg. A megmaradt épületek nagy részébe benézhetünk, így az iskolába is, ahol íróasztalok és könyvek maradtak fenn. A régi élelmiszerboltban máig megvannak a portékák, a templomban a padok, a szalonban pedig székek és biliárdasztal. Bodie ma már az állam védelme alatt áll, és a Történelmi Helyek Nemzeti Jegyzékének része, így nem válik giccses turisztikai látványossággá, hanem megmarad olyannak, amilyen.
Nyitókép forrása: Wikipédia