Vilmos herceg, a brit trónörökös, tudatosan és fokozatosan készíti fel legidősebb fiát, György herceget arra a jövőbeli szerepre, amelyet egyszer majd apja után neki kell betöltenie az Egyesült Királyság uralkodójaként. A walesi herceg célja, hogy fiának normális gyermekkora legyen, ugyanakkor már fiatalon megértse, milyen felelősséggel jár a királyi szerep.

Nem siettetik a beavatást
A források szerint Vilmos saját tapasztalataiból tanulva igyekszik elkerülni azokat a hibákat, amelyeket édesapja, Károly király követett el vele szemben. Ő ugyanis fiatalkorában gyakran érezte úgy, hogy túl korán és túl nagy nyomás nehezedik rá. Vilmos viszont arra törekszik, hogy György élete kiegyensúlyozott legyen – egyensúlyt teremtve a családi élet, az oktatás és a kötelességek között.

Apró lépésekben vezet az úton
A családhoz közel álló források szerint Vilmos „aprólékosan megtervezett” stratégiát követ. György herceget lassan, fokozatosan vezetik be a királyi életbe, hogy idővel természetesnek érezze a rá váró szerepet. Részt vesz néhány hivatalos eseményen, de a nyilvános megjelenések száma szándékosan korlátozott. Emellett a család igyekszik őt minél tovább távol tartani a reflektorfénytől, lehetőséget adva neki arra, hogy gyermekként élhesse az életét.

A szülők közös nevelési filozófiája
Vilmos és Katalin hercegné modern, mégis tiszteletteljes nevelési elveket vallanak. Fontosnak tartják, hogy György – és testvérei, Sarolta és Lajos – megértsék a közszolgálat és az alázat értékét. A gyerekek nevelésében hangsúlyos szerepet kap a nyitott kommunikáció, az érzelmi intelligencia fejlesztése és az empátia.

A jövő királya árnyékban növekszik
Bár György herceg már most is nagy figyelmet kap a brit sajtóban és közvéleményben, szülei tudatosan óvják őt a túlzott nyilvánosságtól. A cél, hogy amikor eljön az idő, felkészülten, de nem kiégetten léphessen majd a trónra. A királyi család új generációja tehát egy olyan nevelési mintát követ, amely ötvözi a hagyományt a korszerű, gyerekcentrikus szemlélettel.