Sajnos a királyi család köreiben egyáltalán nem ismeretlen és ritka a rákos megbetegedés, ha áttanulmányozzuk kicsit a történelmüket.
A Buckingham-palota 2024 februárjában adta ki nyilatkozatát, miszerint III. Károly királyt egy héttel azután diagnosztizálták rákkal, hogy a Londoni Klinikán prosztata-megnagyobbodása miatt kezelték. Nem sokkal később pedig ismét szörnyű hír érkezett: Katalin hercegné is kemoterápiát kap.
Mindkét családtag a nyilvánosságtól elvonultan él, gyógyul, kezelésekre jár és csak a legfontosabb teendőiket látják el, amelyek nem kívánják meg a nyilvános szereplést. Nem ők ketten az elsők a brit királyi családban, akik tumorral küzdenek meg.
Viktória hercegnő
Viktória királynő és Albert herceg lánya 60 évesen hunyt el mellrákban, 1901-ben.
VII. Eduárd király
1910-ig uralkodott, mely közben egy karcinóma támadta meg a bőrét. Az orra mellől kimetszették és kezelték is. 68 évesen hunyt el, de nem a daganat következtében.
VIII. Eduárd
Ő volt Windsor hercege, akinél sok évnyi dohányzás után, 1971-ben torokrákot diagnosztizáltak. A következő évben, 77 évesen meghalt.
VI. György király
György esetében tüdőrák alakult ki az erős dohányzás következtében. Egy 1951-es műtét során eltávolították a bal tüdőfelét és azzal együtt a rosszindulatú daganatot is. 56 évesen hunyt el.
Erzsébet királyné
Az anyakirálynő, II. Erzsébet anyja több daganattal is küzdött. Vastagbélrákja volt, illetve a mellében is találtak tumort. Mindezek ellenére 101 éves koráig élt.
Forrás: Us Weekly
Borítókép forrása: Stephen Pond/Getty Images