Barion Pixel 5 mondat, amit sose mondj egy állásinterjún – Coloré

5 mondat, amit sose mondj egy állásinterjún

2025. 05. 09.

Már az is nagy dolog, ha egy jelentkezés során az állásra pályázó eljut a személyes találkozóig, ezért fontos, hogy néhány mondatot kerülj el, ha szeretnél jó benyomást kelteni az állásinterjún.

Egy állásinterjú minden esetben kulcsfontosságú pillanat a szakmai pályafutásban – akár életed munkájára pályázol, akár csak új irányt keresel. Ilyenkor nemcsak az önéletrajzod számít, hanem az is, hogy milyen benyomást keltesz személyesen. A megfelelő kommunikáció elengedhetetlen, és bár a hitelesség fontos, van néhány mondat, amit érdemes örökre száműzni a szótáradból, legalábbis egy interjú idejére. Mutatjuk, melyek ezek!

Interjú
Kép forrása: Midjourney

1. „Nem igazán tudom, mivel foglalkozik a cég.”

Ezzel a mondattal azonnal azt üzened, hogy nem készültél fel, nem fektettél időt a kutatásba, és valójában nem is érdekel igazán az adott vállalat. Egy jó benyomás alapja mindig az, hogy ismered a céget, amelyhez jelentkezel – még akkor is, ha a teljes képet csak később ismered meg.

2. „Az előző munkahelyem szörnyű volt, utáltam a főnökömet.”

Bármennyire nehéz is volt a múltbéli munkahelyed, az interjú nem a panaszkodás helye. Az ilyen kijelentések azt sugallhatják, hogy nehezen kezelhető vagy, és nem tudsz professzionálisan viselkedni konfliktushelyzetekben. Ehelyett fókuszálj arra, mit tanultál a korábbi tapasztalatokból.

3. „Mennyi szabadságot kapok, és mikor mehetek el először?”

Természetes, hogy érdekelnek a juttatások és a szabadság, de ha ezek kerülnek előtérbe az interjú legelején, az könnyen azt a benyomást keltheti, hogy nem a munka, hanem a pihenés vonz. Ilyen jellegű kérdéseket inkább későbbre, egy ajánlat esetén érdemes feltenni.

Interjú
Kép forrása: Midjourney

4. „Ez a pozíció csak átmeneti lenne számomra.”

A cégek hosszú távban gondolkodnak. Ha már az interjún elárulod, hogy valójában nem szeretnél sokáig maradni, azzal szinte biztosan elvágod a lehetőségeidet. Még ha valóban csak ideiglenes megoldást keresel is, hangsúlyozd, hogy jelenleg teljes figyelemmel és motivációval vetnéd bele magad a feladatokba.

5. „Nincs kérdésem.”

Az interjú végén elhangzó „Van-e kérdésed?” nem csupán formaság – ez egy lehetőség arra, hogy érdeklődést, kíváncsiságot, sőt, stratégiai gondolkodást mutass. Ha nincs kérdésed, az könnyen érdektelenségnek vagy felkészületlenségnek tűnhet. Legalább egy-két céges folyamattal vagy pozícióval kapcsolatos kérdést érdemes előre kigondolni.

Forrás: Indeed / Nyitókép forrása: Midjourney