A toxikus barátságokkal jobb vigyázni, mert az életünk minden részét képesek megmérgezni…
A jó, valódi barátságok jelenthetik életünk egyik legnagyobb örömforrását, hiszen gondolatainkat és érzéseinket kinyilatkoztathatjuk, és érezhetjük, hogy látnak és megértenek minket, törődnek velünk. Ám nem minden barátság ilyen, ha az, amit adsz, és amit kapsz, nincs összhangban egymással, akkor egy idő után furán érezzük magunkat.
További stresszforrást is észlelhetünk, ha a “barát” nemcsak egyoldalú, vagy kihasználó, hanem kisajátító, manipulatív. A mérgező szót manapság divatos használni, de sajnos tényleg van alapja és érdemes a toxikus barátságokat beazonosítani, mert hosszú távon komoly problémákat okozhatnak lelki egészségünk szempontjából.
Önző viselkedés
A toxikus barátság legelső jele, és ez talán még a legenyhébb, hogy jórészt magával van elfoglalva, a saját problémái érdeklik csak. Ő kell, hogy a középpontban legyen, róla kell, hogy szóljanak a beszélgetések és az ő gondjaira kell gyógyírt adnia a barátságnak.
Kritikus beszéd
Egy toxikus barátság ahelyett, hogy felemelne és támogatna, minden területen kritikával él. Kérdőre vonja a viselkedésed, a megjelenésed, kritizálja a párkapcsolatod, a munkahelyi teljesítményed, akár a családoddal való viszonyt vagy az életed bármely más elemét.