Barion Pixel Így szabadulhatunk meg a rossz lehelettől – Meglepő, de hatékony módszerek – Coloré

Így szabadulhatunk meg a rossz lehelettől – Meglepő, de hatékony módszerek

2024. 08. 07.

A rossz lehelet rendkívül kellemetlen jelenség, de szerencsére van mód ellene!

Az egyik legkellemetlenebb dolog a rossz lehelet, ami nemcsak akkor zavaró, ha máshoz tartozik, hanem akkor is, ha hozzánk. Egy kutatás szerint minden negyedik embernek rossz a lehelete, melynek több oka is lehet.

A rossz lehelet okai

A leheletet számos tényező határozza meg, így az is, amit beviszünk, de az is, ami a szervezetünkben van. Az étrend rendkívüli módon befolyásolja a szánk állapotát, éppúgy, mint a refluxbetegség vagy a rossz szájhigiénia. Egy szuvas fog vagy ínybetegség jelentősen ront a leheleten, csakúgy, mint a tüdőfertőzések, a cukorbetegeség, továbbá a különböző rákos megbetegedések, illetve a májat és vesét érintő problémák.

Megoldások szájszag ellen

Amennyiben betegség okozza a szájszagot, elsősorban a kiváltó okot érdemes megszüntetni, ám tűzoltásra jó néhány bevált módszer van.

Nyelvkaparás

Bár nem hangzik jól, mi magunk is elvégezhetjük a nyelvkaparást, ami a szájhigiénia része. A szakemberek azt javasolják, hogy fogmosás és fogselymezés után egy rozsdamentes lappal (acél, réz vagy műanyag) kaparjuk le a nyelvünkről a baktériumokat.

Folyadékfogyasztás

Az orvosok nem győzik hangsúlyozni a folyadékfogyasztás fontosságát, és ez a lehelet miatt is fontos! Kerüljük azonban az alkoholt és a cukros üdítőket, ugyanis az ebben található cukrok is befolyásolhatják a szájszagot.

Fűszerezés

Néhány fűszer rágcsálásával is sokat tehetünk a szánkért. A szegfűszeg kiválóan fertőtleníti a szájüreget, a gyömbér pedig pillanatok alatt lebont bizonyos szagokat okozó vegyületeket akár ételben, vagy közvetlenül nyersen rágva.

Szájszag ellen a gyömbér és a szegfűszeg is kiválóak / Kép forrása: deeaf / Getty Images
Szájszag ellen a gyömbér és a szegfűszeg is kiválóak / Kép forrása: deeaf / Getty Images

Savanyú kezelés

Egy citrom-vagy narancsszelet rágcsálása is segítségünkre lehet, éppúgy, mint a citromos víz fogyasztása.

Van, hogy nem ússzuk meg

Amennyiben ezek nem jönnek be, sajnálatos módon elkerülhetetlen, hogy felkeressük a fogorvosunkat, ugyanis valószínűleg egy lyukas fog vagy fertőzött íny okozza a problémáinkat. Amennyiben az orvos mindent rendben talál, vélhetően az emésztőrendszerünk további részénél kell keresni a problémát, hiszen elképzelhető, hogy a gyomrunk nem zár rendesen, és ez okozza a szájszagot.

Forrás: Health Day.

Nyitókép forrása: Getty Images