Mindenkinek kijut valamilyen nyavalya, még ha nem is olyan látványos vagy súlyos. Van, akit a pikkelysömör sújt. Vajon hogyan kell bánni azzal nyáron?
Hogyan reagál a pikkelysömör a napfényre?
Mindenféle probléma megléte nélkül is érdemes körültekintően bánni a bőrünkkel nyáron. Ez igaz arra is, aki küzd az autoimmun betegséggel. A betegek egy részénél ugyanis a napfény hatására felerősödnek a tünetek és az azzal járó kellemetlenségek is, míg mások az enyhülést tapasztalják. Azonban nagyobb számmal ez utóbbi érvényesül. Vagyis napfény hatására sokkal komfortosabbá válhat még ez a betegség is, a foltok jelentősen halványodhatnak.
A pikkelysömörös panaszokkal élők is használhatnak naptejet, de tudatosan természetes összetevőjű termékekre essen a választás.
A napozás, a napon tartózkodás amúgy is szárítja a bőrt, de a pikkelysömör esetében éppen emiatt még fontosabb a bőr hidratálása. A belső hidratáltságról se feledkezzünk meg, így gondoskodni szükséges a folyadékpótlásról is.
Habár enyhülést hozhat a napfény, nem árt óvatosan eljárni, azaz kerülni kell a túlzott napsütést, mert a leégés viszont a foltok fellángolását eredményezheti.
A tengerparti nyaralás sem kivitelezhetetlen, ugyanis a sós víz még jó hatással is van a tünetekre. Ahogyan a gyógyvizek is jótékony hatással lehetnek.
A rovarriasztók jól jönnek nyáron, mert a szúnyogok és más rovarok csípése súlyosbíthatják az állapotot.
Az egészséges életmód alapjában véve fontos lenne mindenki számára, de az egészséges falatok a pikkelysömörrel való együttélést is megkönnyítheti. Így nyaralás és strandolás idején is érdemes mindezt észben tartani.