Mindenkinek kijut valamilyen nyavalya, még ha nem is olyan látványos vagy súlyos. Van, akit a pikkelysömör sújt. Vajon hogyan kell bánni azzal nyáron?
A pikkelysömör egy nem fertőző, de annál látványosabb autoimmun betegség, amely ugyan a bőr felszínén mutatkozik meg látványosabban, de érintheti az ízületeket is. Leginkább a fejbőrön, a könyökökön, térdeken, hajlatokban, körmökön üti fel a fejét. A betegséget azért hiszik tévesen nagyon sokan fertőzőnek, mert látványos vörös foltokban jelentkezik, amely pikkelyes és hámló. Kialakulása hátterében szerepet játszhat a genetika, de mellette a környezeti tényezők is.
Nincs se nemhez, se életkorhoz kötve, a pszoriázisként is ismert pikkelysömör már fiatal korban megmutathatja magát, de az időseknél is megjelenhet. Amit érdemes erről tudni, hogy nem gyógyítható betegségről van szó, azonban jól tünetmentesíthető. Ennek érdekében pedig szükség van orvosi diagnózisra. Figyelembe veszik az életmódot, az egyéb betegségeket és ennek függvényében kezelik. A betegség súlyosságát befolyásolhatja a tartós stressz és nők esetében a menstruációs ciklus is.
A cikk a következő oldalon folytatódik, lapozz: