Mindannyian éreztük már úgy, hogy kicsúszott a lábunk alól a talaj, hogy nincs mibe kapaszkodnunk, hogy a stressz felemésztette a lelkünket. Interjúnk rámutat arra, hogy a kineziológia a legmélyebb gödörből is segíthet kimászni.
Milyen módszerrel segít egy kineziológus?
A kineziológia módszertana egyaránt épül az ősi kínai gyógyászat elveire és a modern agykutatás eredményeire. Ha magát a kifejezést nézzük (a kifejezés a görög kinezis – „mozgás”, és a logos – „tudomány” szóból ered), akkor talán nem meglepő, ha azt mondom, hogy a kineziológiában mozgásos és ezt kiegészítendő vizualizációs feladatokkal oldjuk a stresszt, ezeket hívjuk korrekcióknak. Természetesen a stresszoldás folyamata meghatározza azt, hogy mikor milyen korrekciót kell alkalmaznunk, tehát egy nagy alapossággal kidolgozott rendszerről van szó.
Hány alkalom kell ahhoz, hogy egy stressz teljesen feloldódjon?
Ez egyén-, és problémafüggő is. A kineziológiában azt mondjuk, hogy a stresszt gyengéden oldjuk, tehát egyszerre csak annyit veszünk el belőle, amennyi nem túl megterhelő, nem traumatizáló a kliens számára. Így van, hogy egyetlen stresszoldás segít az elakadáson, de van, akinek többféle aspektusból is rá kell tekintenünk az ügyére, ami 3-4 alkalmat is igénybe vehet.
Mik azok a külső fizikai segítségek, amik segíthetik a fejlődést/ a kineziológiai munka hatásosságát?
A kineziológiai stresszoldás folyamatában egy fontos lépés, amikor kiteszteljük, hogy a kliens számára mi az, ami segíti a pozitív eredményt tartóssá tenni. Ezek a kis „házi feladatok” egészen sokszínűek, tehát ez is mutatja a módszer holisztikus és személyre szabott jellegét. A plusz segítségek lehetnek egyszerű mantrák, esszenciák (pl. Bach-virág esszencia), illóolajok, ásványok, amelyeknek a használati módját és időtartamát is meghatározzuk az izomteszt segítségével. Továbbá az oldásban végzett mozgásos/vizualizációs feladatok későbbi, önálló elvégzése is segítheti a közös munka elmélyülését.
Mik lehetnek annak a jelei, hogy valakinek szüksége van kineziológiai stresszoldásra?
A legszembetűnőbb jele a kineziológiai stresszoldás szükségességének, amikor az elakadások ismétlődő kudarcokat eredményeznek. Azt érezzük, hogy bármennyire is akarjuk a változást, valamiért mindig ugyanoda lyukadunk ki. Gondoljunk arra, amikor egy nő teljesen más típusú férfiakkal is képes ugyanolyan rossz minőségű párkapcsolatot kialakítani. Szerintem mindenkinek van legalább egy ilyen barátnője, aki – divatos kifejezéssel élve- bevonzza a legrémesebb alakokat, pedig valójában, ha egy fiatal nőnek az a belső mély meggyőződése, hogy a férfiak megbízhatatlanok, akkor onnan nagyon nehéz bizalmi kötődést kialakítani. Ez csak egy nagyon egyszerű példa, de rengeteg olyan korlátozó hiedelmünk van, ami öntudatlan stresszreakciók sorát idézi elő, és önsorsrontó forgatókönyvet ír az életünkhöz. Például: nem vagyok elég jó, tökéletesnek kell lennem, nem hibázhatok, a boldogságnak ára van, nekem semmi sem sikerül, nem engedhetem meg magamnak, és még sorolhatnám…
Ha felmerültek benned kérdések, tedd fel kommentben és a szakember mindenre válaszol.