Ha a stresszről esik szó, ahhoz szinte kivétel nélkül negatív érzéseket kapcsolunk, pedig a stressz nem mindig rossz. Van, hogy kimondottan előnyös számunkra.
Zaklatott, felgyorsult, túl sok ingerben lubickoló életet élünk, amelynek hozománya a stressz, a szorongás, a depresszió, a kiégés. Egyik sem jó. Csakhogy ez nem így van. Legalábbis nem teljes mértékben.
Jó stressz márpedig létezik
Könyvek, műsorok, videók, szakértők segítségével megtalálhatjuk azt a számunkra leghatékonyabb módszert, amellyel megszabadulhatunk a stressztől.

Erre motiválnak, azonban ez az állapot nem mindig olyan rossz, mint ahogy hisszük. Az APA, vagyis az Amerikai Pszichológiai Társaság szerint van az úgynevezett jó stressz, amely optimális szintű stimulációt jelent. Olyan helyzetből fakad, ami élvezetes az ember számára. Valami, ami izgalmas, mert új, mert még sosem tapasztalt. A Health szerint ilyen esemény lehet az, amikor egy pár megtudja, hogy bővülni fog a család, de a nyugdíjba vonulás, az új munkahelyen való kezdés is ilyen, amely az izgalommal teli várakozásból fakad. A sokkra adott rövid távú reakció során az agy neuronjai közti kapcsolatok erősödhetnek azáltal, hogy fokozódik a vegyi anyag termelése. Ez segítheti a koncentrációt, a memória javulását.
Ez az állapot azért előnyös, mert felkészít a menekülésre, a megoldásra, az esetleges sérülésre. Ha csak rövid távon érvényesülő, akkor még az immunitásunkat is védheti, erősítheti.

Ami nem öl meg, az megerősít. Igaz ez a bármilyen jellegű megrázkódtatásra is. Ha nem krónikusan van jelen az életünkben, hanem csak alkalmanként, az egyfajta trenírozás lehet. Azaz az ilyen helyzetek arra ösztönöznek, hogy gyorsabban és hatékonyabban kezeljük az ilyen pillanatokat a későbbiekben. Ezt a fajta belső feszültség a tevékenységeink elvégzésében is segíthet, valamint kihívásnak is tekinthetjük és nem valamiféle gondnak.