Vega, vegán, flexitariánus, netán peszkateriánus? Ha valaki ezeket a kifejezéseket használja magára, semmiképp ne töltött káposztát készíts neki vacsorára. De hogy melyik kifejezés mit jelent pontosan? Összegyűjtöttük, mire figyelj akkor, ha a vacsoravendéged speciális húsmentes étrendet követ.
Vegetáriánus
A vegetáriánus étrenddel kapcsolatban számos tanulmány javasolja, hogy csökkentheti a szívbetegség, a magas vérnyomás és az elhízás kockázatát. A vegetáriánusok szerint ez az életmód kisebb környezeti lábnyomot eredményezhet, mivel a húsipar kizsákmányolja a környezeti erőforrásokat. A vegetáriánusok nem fogyasztanak húst, de egyesek beleértik a diétájukba a tejtermékeket, tojást, mézet és más állati eredetű termékeket. A vegetáriánus étrend több alkategóriára osztható, például lacto-vegetáriánusok, ovo-vegetáriánusok vagy lacto-ovo-vegetáriánusok, attól függően, hogy milyen állati termékeket fogyasztanak.
Vegán
A vegánok semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztanak. Tehát nem csak a húst, hanem a tejtermékeket, tojást és mézet is kizárják az étrendjükből. A vegánok nem csak étkezésük során, hanem más területeken is kerülik az állati eredetű termékeket, például ruházatban, kozmetikumokban és más háztartási cikkekben is.
Flexitariánus
A flexitáriánus étrend egy rugalmasabb megközelítést jelent az étkezéshez, ahol az egyének a vegetáriánus és a hagyományos étrend közötti egyensúlyt keresik. A flexitáriánusok időnként fogyasztanak húst és más állati eredetű termékeket, de általában hangsúlyozzák a növényi alapú élelmiszerek fogyasztását.
Peszkateriánus
A peszketáriánus étrend „félúton” helyezkedik el a vegetáriánus és a mindenevő táplálkozás között. Keretein belül fogyaszthatunk zöldséget, gyümölcsöt, gabonaféléket, tejterméket, tojást és halakat.
A folytatásban néhány sztár, akik a kerülik a húsfogyasztás:
A cikk a következő oldalon folytatódik, lapozz: