Az egészséges ételek fogyasztásával nemcsak energiát viszünk be a szervezetünkbe, hanem megannyi fontos tápanyagot, ásványi anyagot, amely a testünk működéséhez szükséges. A magnézium is létfontosságú.
Ha kifogyott a raktár
A magnéziumhiány több egészségügyi problémaként ütheti fel a fejét. Az egyik jellemző tünet az izomgörcs, -rángás és a fáradtság érzése, de ugyanúgy jel lehet az indokolatlan idegesség, ingerlékenység és szorongás.
A vérnyomás rakoncátlankodása, a csontok gyengülése, a csontritkulás, a lelassult emésztés, a premenstruációs szindróma (PMS) súlyosbodása mind-mind jele lehet annak, hogy pótolni kell a szervezet magnéziumszintjét.
Ezeket a magnéziumban dús tápanyagokat fogyaszd
Megteheted, hogy készen kapható pirulában nyeled le a napi magnézium adagodat, de miért tennél csak így, ha természetes módon is beviheted a szervezetedbe? Milyen ételekkel juthatsz magnéziumhoz?
Az olyan zöld leveles növények, mint a kelkáposzta vagy a spenót, bővelkednek ebben az ásványi anyagban, ahogyan a magvak és a diófélék is. Ha földimogyorót, diót, tökmagot rágcsálsz, teszel a stressz ellen is.
A hüvelyesek is tartalmaznak magnéziumot, így a bab, a lencse, valamint a teljes kiőrlésű gabonák, mint a bulgur, a barna rizs tökéletes magnéziumban gazdag köret lehet.
A halételek és a banán is remek forrása ennek a fontos ásványi anyagnak.
Sőt, azt kevesen tudják, hogy a jó minőségű, magas kakaótartalmú étcsokoládéval is megtöltheted a magnéziumraktáradat.