A napon töltött idő utáni bőrpír, húzódás vagy leégés már akár a tavaszi napfényes időszakban is problémát jelenthet.
Az évszakok szinte átmenet nélkül váltják egymást, télből a nyárba, illetve már most májusban sem ritka a 25 fok és az égető nap. Nemcsak az érzékeny bőrűeknek, hanem mindenkinek ajánlott a fényvédelem tavasztól. A gyerekekre adhatunk szalmakalapot, baseballsapkát, ha a szabadban vagyunk, felnőttként pedig alkalmazzunk szenzitív bőrre is használható fényvédőket. Ha mégis beüt a baj, vagy már a nyarat élvezve szembesülünk a leégéssel, a következő módszerek tudása jól jöhet.
Kerüljük a jeget
A leégések kezelésével kapcsolatos általános tévhit az, hogy a jég közvetlenül az érintett területekre történő felhordása segít, de sajnos ez ronthatja a helyzetet. Az eleve irritált, sérült rész ugyanis így az égési sérülésen kívül fagyási sérüléseket is kaphat. Ezenkívül a jég összehúzza az ereket a területen, ami csökkenti a véráramlást és lassítja a gyógyulást. Helyette csak hideg, hűs borogatást vagy fürdőt alkalmazzunk.
Óvatosan az aloéval
Az aloe vera az egyik legnépszerűbb természetes gyógymód a leégés kezelésében. Ennek oka, hogy tele van antioxidánsokkal és egyéb vitaminokkal (A, C és E), amelyek segítik a bőr helyreállítását. Ám, az aloe verát is óvatosan kell használni. Csak tiszta gél, nedv formában alkalmazzuk, a kevert kozmetikumok további irritációt okozhatnak.
Zabpép, zabmaszk
A zab gyulladáscsökkentő. Tejjel vagy vízzel pépet készítünk a finomra darált zabpehelyből és azt felhelyezhetjük a lepirult részre. Sose dörzsöljük vele a bőrt!
Hidratáljunk
Igyunk ilyenkor minél több tiszta vizet, mert belülről is hidratálnunk kell. A víz ugyan nem gyulladáscsökkentő, de felgyorsítja a szervezet regenerációs folyamatait.
Kerüljük egy ideig az illatokat
Az irritált bőrön valóságos plusz égési érzést okozhatnak az illatanyagok. Amikor leégett a bőr, semleges, adalék és illatmentes dolgokat használjunk. Se parfümöt, se illatos szappant ne alkalmazzunk!
Forrás: Women’s Health
Borítókép forrása: Unsplash