A csipkebogyóolaj a vadrózsa terméséből nyerik. A tápanyagban gazdag, magvakkal teli gyümölcsöt gyakran használják teákhoz, zselékhez, szószokhoz, szirupokhoz és olajat préselnek belőle, ami igazi elixír a hám ápolásában.
A csipkebogyóolaj és csipkebogyó magolaj ugyanaz, a vadrózsa (Rosa canina) termésének hidegen sajtolt olaja. Vitaminokban, antioxidánsokban és esszenciális zsírsavakban, például omega 3-an (linolénsav) és omega 6-ban (linolsav) rendkívül gazdag anyag, amit a rózsa aranyának is neveznek – színe és értéke után.
A csipkebogyóolaj kombinálható a különféle bőrkezelésekkel, az eredmények javítása érdekében, illetve beleteszik kozmetikumokba vagy natúr formában is naponta egy vagy két alkalommal használható. Általánosan elmondható, hogy világosítja és kiegyenlíti a bőrt, regenerál és gyógyít, segít az öregedésgátló folyamatokban, rugalmasságot ad és a kollagéntermelést ösztönzi. A csipkebogyóolaj általában minden bőrtípusra jótékony hatású.
Lássuk részletesebben a csipkebogyó olaj bőrre gyakorolt jótékony hatásait!
Regenerálja és gyógyítja a bőrt: Magas koncentrációban tartalmaz A-vitamint, B-vitamint és E-vitamint, ezért a csipkebogyó olaj kivételes regeneráló és gyógyító tulajdonságairól ismert.
Növeli a kollagéntermelést és a bőr rugalmasságát: A kutatások azt mutatják, hogy nyolc hét elteltével a csipkebogyó olaj használata jelentősen javítja a szarkalábak mélységét, a bőr nedvességszintjét és rugalmasságát.
Harcol a szabadgyökök ellen: A magas C-vitamin-tartalommal a csipkebogyómag olaj segíthet a finom vonalak és ráncok megjelenésében, ragyogóbbá teheti a bőrt, és segíthet a bőrben lévő szabadgyökök elleni küzdelemben.
Drámai bőrhelyreállító ereje van: Egy 2015-ös tanulmány megállapította, hogy a csipkebogyóolaj használata a műtétek után javította a hegek általános megjelenését.
Intenzíven hidratálja a bőrt: A csipkebogyóolaj a linolsavat és más esszenciális zsírsavakat tartalmaz, melyek megkötik a vizet a bőr barrierben és üdévé, rugalmassá teszik a hámot.
Csillapítja a gyulladást: E-vitaminban és antocianinban gazdag – két összetevő, amelyek megnyugtatják és csillapíthatják az irritált bőrt. A csipkebogyóolaj rendkívül hasznos lehet azok számára, akik rosaceával, ekcémával és más gyulladásos bőrproblémákkal küzdenek.
Harcol a pattanások ellen: A pattanásos bőr esetében a csipkebogyóolaj hasznos lehet, mert gyulladáscsökkentő és antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, és alacsony a komedogenitása.
A nedű közvetlenül a bőrünkre felvihetjük tiszta formában vagy más arcolajok hordozóolajaként is használhatjuk. Ha ilyet vásárolunk, győződjünk meg arról, hogy az elixír sötét, borostyán színű üvegbe csomagolták, mert ez megvédi az UV-sugárzástól, ami károsíthatja az olaj szerkezetét.