Hol volt, hol nem volt… A bérgyilkos, aki nem is volt című film alapja nem mese és nem (teljesen) kitalált. Glen Powell bérgyilkosnak állt.
Glen Powellnek minden jól áll. Még az egyetemi oktató szerep is, és bérgyilkosként sem utolsó! Mindez jóképűségének és testi adottságainak is köszönhető. Mert A bérgyilkos, aki nem is volt (Hit Man) című Netflixen látható film nem az eget rengető látványvilágától és a hatalmas költségvetésétől jó.
A film alapja
Richard Linklater, a film rendezője együtt dolgozott azzal a Skip Hollandsworth-tel, aki megtörtént bűnügyi eseteket tár olvasói elé. Az egyik ilyenre figyelt fel Linlater is, és megkérte, hogy a történet forgatókönyvét is írja meg. A közös munkába pedig bevonták Glen Powellt, hogy ő alakítsa a főszerepet.
Maga a film alapját jelentő sztori még 2001-ben került az olvasók elé Hollandworth tollából, aki Gary Johnson kettős életét tárta eléjük.
Glen Powell titkos munkája
Vigyázz! Spoiler!
A Gary Johnsont alakító szívtipró az átlagos munkanapjait egyetemi előadóként tölti, ahol pszichológiát és filozófiát tanít hallgatóinak, de keresetkiegészítés céljából a rendőrségnek is dolgozik, amikor is bérgyilkosságot tervelőket hallgat le. Mindezt viszonylag nyugodt körülmények között tudja végezni addig, amíg az egyik munkatársa ki nem esik, és a helyét be nem kell töltenie. Ebben a szerepében pedig az a feladata, hogy bérgyilkost alakítson, és az őt felkereső megrendelőket a megfelelő bizonyíték mellett likvidálni lehessen még mielőtt valóban gyilkosságra szánnák rá magukat.
A félénk és unalmas életű egyetemi tanár ebben a szerepében jön rá, hogy milyen jó kamu rosszfiú. Egyre sikeresebb, és egyre nagyobb rutint szerez. Ezen a ponton csatlakozik be a történetbe a nő. Az a bérgyilkost felfogadni kívánó feleség, aki teljesen elveszi a kamu bérgyilkos eszét és szívét. Ezzel a szállal megváltoztatták ugyan az eredeti történetet, de a filmnek jót tett, és a fekete humor mellett a romantika is dominál Glen Powell új filmjében. Nyárra éppen könnyed szórakozást ígér.