Barion Pixel Ezért ne hagyd kezeletlenül ezt a zavaró intimpanaszt (x) – Coloré

Ezért ne hagyd kezeletlenül ezt a zavaró intimpanaszt (x)

2024. 12. 13.

A bakteriális hüvelyfertőzés teljesen mindennapi probléma, sokan mégsem fordulnak vele orvoshoz, mert szégyellik a panaszokat, vagy úgy gondolják, azok majd előbb-utóbb maguktól elmúlnak. Pedig az intimfertőzéseket nem bölcs dolog elhanyagolni – mutatjuk, miért!

A bakteriális vaginózis jól felismerhető tünete a bőséges, szürkésfehér, tejsavószerű, igen kellemetlen, halra emlékeztető szagú hüvelyi folyás. Ez a leggyakoribb intimpanasz, amivel a nők felkeresik a nőgyógyászukat. Bár nemi együttlétek után a tünetek felerősödhetnek, és a gyakori partnerváltás hajlamosíthat a kialakulására, a közhiedelemmel ellentétben nem nemi úton terjedő betegségről van szó. A problémát valójában a hüvelyflórában található baktériumok elszaporodása okozza.

Intimhigiéné – jóból is megárt a sok

Bővebb hüvelyi folyás esetén sokak első ötlete, hogy talán az irrigálás segíthet, pedig ez kifejezetten ronthat a bakteriális vaginózis tünetein. Az orvosi előírás nélkül végzett hüvelyöblítéssel ugyanis a hüvelyt védő Lactobacillusokat is eltávolíthatod. Hüvelyöblítésre általában semmi szükség nincsen, mert a hüvely valójában öntisztuló testtáj, amelyben számos mikroorganizmus él. A hüvelyflórában a már említett Lactobacillusok, azaz a tejsavtermelő baktériumok tartják fent az egyensúlyt. Az általuk termelt tejsav biztosítja azt a savas közeget, amelyben nem tudnak szaporodni a hüvelybe került kórokozók. Ha gyakran használunk intimmosakodót, akkor könnyedén kimoshatjuk ezeket a jótékony baktériumokat is a hüvelyből.

Többet ésszel, mint erővel!

Ha a bakteriális vaginózis jeleit tapasztaljuk, az arra utal, hogy rés keletkezett a „pajzson”, azaz meggyengülhetett a hüvely védekezőrendszere. Ha megváltozik a hüvely savas kémhatása, akkor könnyen elszaporodnak a hüvelybe jutott kórokozók. Ilyenkor a legfontosabb, hogy minél előbb regeneráljuk a savas hüvelyi pH-t, amihez hasznos segítség lehet a vény nélkül kapható, tejsavas Vitagyn C hüvelykrém. Előnyös összetételénél fogva helyreállítja a hüvely savas pH-értékét, ami meggátolja a bakteriális vaginózis kialakulásáért felelős mikroorganizmusok szaporodását. Prebiotikum-tartalma ugyanakkor a jótékony Lactobacillusok növekedését segíti a hüvelyflórában. A Vitagyn C hüvelykrémet – kezelőorvosuk tájékoztatása mellett – várandós és szoptató nők is használhatják bakteriális vaginózis és visszatérő húgyúti fertőzések kezelésének és megelőzésének kiegészítésére.

Bakteriális vaginózis: okok és megelőzés

A bakteriális hüvelyfertőzés könnyen kialakulhat például antibiotikum szedését követően, mivel ezek a gyógyszerek sok esetben nemcsak a kórokozókat pusztítják el a szervezetben, hanem a bélbaktériumokat, valamint a hüvely hasznos tejsavbaktérium-állományát is megtizedelik. Jó ötlet, ha antibiotikumkúra idején már megelőzésképpen használjuk a Vitagyn C hüvelykrémet, amely elősegíti a védő tejsavbaktériumok újratermelődését, így hozzájárul az egészséges hüvelyflóra fenntartásához.

Egyes betegségek (pl. a diabétesz) hajlamosíthatnak a különféle hüvelyfertőzésekre. A rosszul szellőző, műszálas vagy túl szűk fehérnemű viselése ugyancsak elősegíti a kórokozók szaporodását, ezért a mindennapokban lehetőleg laza, pamut alsót viseljünk, a csipkecsodákat pedig legfeljebb randikra tartogassuk! A tangát viszont a legjobb elfelejteni, hiszen a gáttájékon csúszkáló aprócska textil afféle hídként funkcionálhat a végbélnyílás felől „érkező” bacik számára, amelyek így könnyedén átjuthatnak a hüvelybe.

Vitagyn C
Vitagyn C – Patikában kapható gyógyászati segédeszköz / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A borítókép forrása: Pexels

(Hirdetés)