A sátánistákat kevésbé rettegő angolszász világban, de idehaza is hagyományosan vízkeresztig tart a karácsonyi szezon, és amerre csak járunk, ma még mindenhol karácsonyi vásárokba botlunk. Forralt bor, méregdrága bejgli és flódni, az ünnepi dekorációban – de csak ott – csodásan mutató díszek, sültek és forró tea fogad bennünket. De nem úgy az anti-karácsonyi bolhapiacon!
A kerámiáktól a kézműves csokoládékon át a textíliákig gyakorlatilag minden olyan termék megtalálható a karácsonyi vásárokon, melyeknek a gyártója az ünnepi szezontól nagyot remélve ki tudja fizetni a helypénzt. És mindez émelyítően fahéjas, cukros és bor illatban, Mariah Carey-től és George Michael-től zengő tereken.
Idén is nehezen bírta a gyomrod, pláne a pénztárcád? Érthető. Más, gazdagabb társadalmakban élők sem bírják jól a karácsonyi méregdrága puccparádét, úgyhogy a kapitalizmus évtizedei alatt kifejezetten népszerűvé vált Grincs, követői megpróbálják minden létező módon szabotálni a karácsonyt, vásárlási szokásoktól immáron függetlenül.
Aztán van a karácsonyt egyáltalán nem ünneplők, így nem is költekezők mozgalma, valamint azok, akik megpróbálják az ünnepeket szolidabban, az eredeti üzenetnek megfelelően, mint béke, szeretet és meghittség ünnepelni. Utóbbiak, egyre kevesebben.
És vannak azok, akik egész egyszerűen elmennek az anti-karácsonyi piacra, a Sátáni Bolhapiac karácsonyi kiadására, és beszereznek néhány kitömött állatot, átkozó kártyákat vagy koponyát.
A Sátáni Bolhapiac (anti)karácsonyi különlegessége az, hogy tökéletes ellenszer. Mint minden évben, az idén is kereskedők egész sora árult az élet sötétebb oldaláról cuccokat, például kitömött állatokat, okkult csecsebecséket, sőt emberi koponyákat is, vagyis más, valamivel szokatlanabb árukat, mint amilyeneket a tipikus karácsonyi vásárokon lehet találni. Lehet, hogy jövőre nem itt fogjuk megtalálni az összes karácsonyi ajándékot, de biztosan nem fogjuk Mariah Carey vagy George Michael hangját hallani!
A sátáni bolhapiac karácsonyi kiadása hagyományosan december második hétvégéjén nyit, és három napig tart nyitva. Az eredeti Sátáni Bolhapiac azonban negyedévente fölbukkan itt-ott, így az okkultizmus, a dark side és a halott állatok iránt érdeklődő londonba látogatók a rendezvény weboldalát figyelve szervezhetnek maguknak koponyabeszerző-túrát, vagy egy jó kis átkozó kártya vásárlást.
A Sátáni Bolhapiacon az egész gótikus életstílusunkat kialakíthatjuk, hiszen négy emeleten az egyedi okkult és dark gyűjtemények, az underground divat, jósok, a stílusnak megfelelő művészet, szokatlan játékok, okkult csecsebecsék, homályos feljegyzések, kézzel készített képregények, emberi koponyák démoni gyűjteménye is megtalálható csak úgy, mint a kecske és mókus állkapocs.
A piachoz kapcsolódó bárban és pop-up étteremben pedig ördögi falatokat szolgálnak fel, bármit is jelentsen ez.
Ha netán környezetünk amiatt aggódna, hogy megszállt bennünket a gonosz, meg lehet őket nyugtatni azzal, hogy ez sem gonoszabb kezdeményezés, mint a kapitalista pénzlehúzás, ami során félhavi fizetést költünk el olyan emberek ajándékaira, akikkel alig találkozunk, és viszonylag kevés jó érzés fűződik azokhoz a találkozásokhoz, pláne az emberekhez.
A Sátánista Bolhapiacnak helyt adó Electrowerkz megdöbbentően nagy, több utcányit sétálhatunk már magán a helyszínen, és általában nagyjából húsz-harminc perces bejutásra kell számítani. Az átlagos karácsonyi vásárokhoz képest normális árakra kell számítani, és az étel-ital kínálatot tekintve se kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni, mint egy átlagos brit étteremben.
A nyitókép forrása: baphomart.co.uk