Őszi könyvajánlónkban igazi újdonságokat és könyvsikereket mutatunk. Mivel hamarosan jön a karácsony, érdemes már most lecsapni, ha kedvet kaptunk hozzájuk!
Az őszi hónapokban az ember sokkalta hajlamosabb a bekuckózásra, mint tavasszal vagy nyáron. Szerencsére ebben több kötet támogat minket idén ősszel, így a romantikát, az interjúkat és az önéletrajzokat kedvelők is megtalálják a számításaikat. Ajánlónkban két gyerekeknek és tiniknek szóló könyv is helyet kapott, hiszen ők is szórakozhatnak, illetve tanulhatnak egy-egy olvasmányból.
5 kötet az őszi időszakra
Gyárfás Dorka: Kulka
2024. őszének egyik legjobban várt könyve Kulka Jánosról szól. Az ország egyik legszeretettebb színésze ő, és ez nem is véletlen. Felépüléséért egy ország szorított és szorít, a kötet pedig közelebb hoz bennünket Kulka Jánoshoz, az emberhez. Mint az ajánlóból kiderül, ,,nem szokványos színész-könyv ez: inkább egy ember portréja. Egy olyan emberé, aki megjárta a halált, visszajött onnan, de sok mindent elveszített. Nem tud többé sportolni, főzni, monológokat vagy verseket mondani, nem beszél már angolul vagy franciául (bár a kiejtése egy-egy mondatra is tökéletes), nehezen jár és állandó fájdalom gyötri. Számos olyan dolgot hagyott hátra, ami a korábbi életének fontos része és örömforrása volt. Hiányokkal él, de nem sír vissza semmit. Most mégis elindulunk vele hátrafelé. Felkeressük az élete fontos helyszíneit, elvisszük magunkkal a barátait, és ránézünk az egészre. Megvizsgáljuk, mi formálta, mi marad belőle, mi az, ami igazán fontos” – írja Gyárfás Dorka, aki elkísérte Kulka Jánost ezen az úton. Szívbemarkolóan őszinte vallomások, abszurd humor és csodálatos fotók az év várva várt portrékönyvében.
Monica Porter: A budai vár Vagányai
Monica Porter magyar származású író, és családja története sarkallta arra, hogy egy ifjúsági regényben emlékezzen meg az 1956-os eseményekről. A budai vár Vagányai egy hétköznapi kiskamaszbanda tagjait mutatja be, akik élték az életüket, míg ki nem robbant a forradalom: 1956-ban járunk, Riki és barátai, a Vagányok úgy élnek, mint az átlagos kiskamaszok: bandáznak és különféle kalandokba keverednek. Teszik mindezt például a romos budai vár titkos alagútjaiban, ugyanis Riki édesapja felel az épület karbantartásáért, ahová így a gyerekek szabad bejárást kapnak. 1956 októberében a Vagányok is lelkesen csatlakoznak a szovjet elnyomás ellen tüntetőkhöz, és a forradalmi eseményeket követően lelkesen tervezik jövőjüket a szabad Magyarországon.
Karsa Tímea: 42 év
Büszkeségtől duzzadó szívvel tudatjuk, hogy kollégánk romantikus gasztroregénye immáron a második kiadásban kapható a könyvesboltokban. Karsa Tímea egy rendkívül szokatlan témát dolgozott fel történetben, és egy olyan szerelmet mesél el, amelyben igencsak nagy, 42 év korkülönbség van a tanár és egykori diákja között.
Sok lány szeret bele a tanárába. Így van ezzel Lizzy is, aki a főiskolán epekedik az ételkészítési ismereteket tanító Alan Tuckerért. A negyvenkét év korkülönbség dacára szerelem szövődik a fazék fölött. Mennyire ver éket közéjük a generációs szakadék? Mit hoz számukra a jövő?
A két szálon futó történet izgalmát fokozza, hogy a Lizzy-t és Alant többek között a gasztronómia iránti rajongás tartja össze, és a könyv végén található receptgyűjteménynek hála mi is elkészíthetjük azokat az ételeket, amik e szokatlan szerelem kialakulását végigkísérték.
A cikk a következő oldalon folytatódik, lapozz: