Ady Endre
Az egyik legjelentősebb huszadik századi magyar költőnk nevét több, mint ezerötszáz utca neve viseli országszerte. Érdekesség, hogy esetében mindig egyben írják nevét, nincs ,,Ady utca”. Versei a mai napig aktuálisak, hiszen az emberi lét minden aspektusára kiterjednek. A költő 1919 januárjában halt meg, és tizenhét évre rá, 1936-ban Budán volt az első utca, amit róla kereszteltek el.
Dózsa György
A második helyen az egyik legmeghatározóbb történelmi személyiségünk áll. Dózsát Bakócz Tamás, esztergomi érsek nevezte ki a török elleni küzdelem élére. Végül a harc az urak és a parasztok közti háborúvá vált. Érdekesség, hogy listánkban Dózsa György az, aki a legrégebben, 1470 körül született, mégis viszi a második helyet.
Petőfi Sándor
Ez esetben érdekes adatokat láthatunk, ugyanis a Petőfi Sándor utca nem keverendő össze a Petőfi utcával, ugyanis előbbiből 1311, utóbbiból pedig 1477 található Magyarországon. Születési helyén, Kiskőrösön a főút is a költő nevét viseli.
Kossuth Lajos
Akárcsak Petőfi esetében, itt is megkülönböztetjük a Kossuth utcát a Kossuth Lajos utcától: előbbiből 1257, utóbbiból 1409 található az országban. Érdekesség azonban, hogy Kossuth Lajos nevét nemcsak Magyarországon viselik utcák, hanem a tengerentúlon is. Amerikában több utcát is a magyar politikus után neveztek el, de Iwoa-ban egy egész megye viseli a nevét.

Rákóczi Ferenc
Érdekes módon ez esetben is leginkább csupán a vezetéknevet párosítják az utca nevével. II. Rákóczi Ferenc az utolsó erdélyi fejedelemként vezette szabadságharcát, mely nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ennek ellenére nemzeti hősként tekinthetünk rá. Budapesten a Rákóczi út két kerületen is átfut, de településeink is őrzik az ismert magyar nevét.
Arany János
Az ismert költő nevét 1301 utca viseli az országban, s ennek oka sem szorul magyarázatra: a költőnek olyan műveket köszönhetünk, mint a Fülemüle, a Vörös rébék vagy a Szondi két apródja. Érdekesség, hogy az általa kitalált karakter, Toldi Miklós is egy utca névadója, mégpedig Nyíregyházán.

József Attila
József Attila esetében nem lehetséges, hogy különválasszák a döntéshozók a vezeték- és a keresztnevét, hiszen önmagában a József nem utalna rá, hogy kire is emlékeztet az adott tábla. 1255 utcával József Attila a nyolcadik helyen áll. A költő Budapesten született, Ferencvárosban a Gát utca hármas szám alatt, mely ma már a költő emlékhelyéül szolgál.
Szabadság és Béke
Átlagosan nagyjából 1200 utca viseli a béke és a szabadság nevet. Ez a két kakukktojás a listában, ugyanis ezek nem ismert emberek után vannak elnevezve, ám ettől nem kevésbé fontosak, hiszen két igen fontos dolgot fejeznek ki, amelyek állandó jelentéssel bírnak minden nemzet számára.