Egy nehéz nap után jólesik egy pohár borral a kezünkben hátradőlni. A bor ugyan valamelyest képest alkalmazkodni környezetéhez, de ha sokáig szeretnénk tárolni és a legjobb minőségben megtartani, érdemes beruházni egy borhűtőre. Ezáltal nem csak gyönyörködhetünk a gyűjteményünkben, hanem egy hirtelen vendégség esetén is el tudjuk kápráztatni a látogatókat.
A különböző borok más és más hőmérsékleten hozzák ki magukból a legjobbat. A közepes és testes vörösborok 17-18 fokon már nagyon kellemesek, ám az ilyesfajta nedűk többsége 6-12 fokon őrzi meg igazán az ízét.
Bár vannak esztétikus tárolók, amik a hűtőszekrénybe rakhatóak, ezzel a módszerrel 1-2 fokon tarthatjuk a bort. Ez ugyan megvédi attól, hogy esetlegesen megromoljon, mégsem a legideálisabb, hogy ha a bort a legjobb minőségben szeretnénk élvezni.
Ha külön borhűtőre ruházunk be, és van elég helyünk a konyhában, gond nélkül tehetjük a beépített konyhaszekrény részévé a tárolót úgy, hogy beleolvadjon a bútorba.
Nagyobb konyha, vagy étkező esetén akár a tálalószekrényben is elrejthető a borhűtő, ami világítással együtt kifejezetten díszíti a teret.
Akár a nappaliba is beszerezhetünk egy szép darabot, különösen akkor, ha büszkén mutogatnánk gyűjteményünket. Noha a parafa-dugós borokat fektetve javasolják tárolni, ezek a hűtők a megfelelő páratartalmat is képesek biztosítani az üvegeknek, így állítva is tarthatjuk őket.
Aki a természetesség híve, faburkolatú hűtőt is beszerezhet, vagy akár hozzáépítheti egy már meglévő komódhoz.
Leginkább éttermekben használatos a csapra verhető borhűtő. Ez a típus megfelelő hőmérsékleten tartja a bort és gombnyomásra már a poharunkba is csurran a vörös nedű.
,,Bio borhűtővel” az rendelkezik, akiknek pincéje van. Számukra a határ a csillagos ég, hiszen számtalan lehetőségük nyílik arra, hogy bort tartsanak benne. Választhatnak beépített, falba süllyesztett, álló- és fekvő polcok közül is. Nagyobb hely esetén akár hordó is kerülhet ide, amiből egyenesen a pohárba lehet csapolni a nektárt.