Egy üresen álló ingatlan bérbeadása jó befektetés, ha sikerül megtalálni az ideális, pontosan fizető és igényes bérlőt, és különösebb problémák nélkül hosszabb időre kiadni, azonban a valóság ettől gyakran eltér.
Számos buktató elkerülhető, ha tudod, hogyan találhatod meg az álombérlőt, ha tisztában vagy a kiadással járó kötelezettségekkel, adózással. Kezdő bérbeadók számára összeállítottunk, és megosztunk egy rövid útmutatót a zökkenőmentes lebonyolítás érdekében. Amennyiben úgy érzed, szívesebben bíznád profikra, vedd igénybe a Rentify szolgáltatását, a lakás bérbeadást, és élvezd a folyamatosan beérkező extra jövedelmet! Mutatjuk, hogyan vágj bele!
Készítsd fel az ingatlant!
Biztosan te sem szívesen költöznél be egy koszos, leharcolt állapotú ingatlanba. A bérlőid is így vannak vele, ráadásul egy modernizált, jól felszerelt és kényelmes lakásra hamarabb találsz albérlőt, és többet is kérhetsz érte. A takarítás, a javítások, a tisztasági festés, a hulladék és a felesleges bútorok elszállítása, de különösen egy nagyobb, a komfortot érintő beruházás komoly összeg lehet, amivel érdemes előre számolni.
Határozd meg a célcsoportot, hiszen ez eldöntheti, hogy bútorozottan vagy bútorozatlanul érdemes-e kiadni, valamint azt is, hogy mennyi bérleti díjat kérhetsz. Utóbbit nagymértékben meghatározza az ingatlan állapota és elhelyezkedése, valamint a berendezés mértéke és modernsége. A bútorozott lakásokra könnyebb bérlőt találni, a bútorozatlan ingatlan viszont nagyobb elköteleződést jelent.
Az ingatlan kiadhatóságát, vonzerejét fokozza, ha megmutatod a potenciális bérlők számára az ingatlanban rejlő lehetőségeket a tér berendezése révén.
Hogyan találhatod meg a bérlőt?
Az ideális albérlő hosszú távra tervez, és megbízhatóan fizet. Megtalálni viszont nem ilyen egyszerű.
Vedd igénybe az internetes ingatlanportálokat, kutasd ki, hogy a célcsoportod milyen médiafelületeken tájékozódik, és annak megfelelően helyezd el a hidetéseket újságokban, hirdetőtáblákon, terjeszd a lakóközösségben és ismerőseid között! Készíts megnyerő hirdetéseket! Pontos és részletes adatokat adj meg, domborítsd ki az ingatlan előnyeit, de a hátrányokat se titkold el, továbbá készíttess ízléses minőségi fotókat!
A jelentkezők szűrése a legnehezebb feladat, lehetőleg személyes találkozást beszélj meg velük, és hagyatkozz az első benyomásaidra! Természetes, hogy a bérlő kérdez, de neked is legyen összeállított kérdéslistád, hogy minél többet tudhass meg róla.
Biztosítsd be magad!
A bérleti szerződés megkötése elengedhetetlen, térj ki benne részletesen valamennyi fontos kérdésre az ingatlannal, a bérbeadással, a díjfizetéssel kapcsolatban, valamint ellenőrizd a bérlő okmányait a későbbi viták, jogi procedúrák megkönnyítése érdekében! A bérlet időtartama, a felmondás szabályai, a kaució összege is kerüljön bele.
Vegyél fel birtokbaadási jegyzőkönyvet, köss kiköltözési nyilatkozatot, és a pereskedés megelőzése érdekében foglald közjegyzői okiratba a kötelezettségeket!