Barion Pixel Párizsi Olimpia 2024: trendi és menő sportágak, ahol idén is számíthatunk az éremesőre! – Oldal 2 – Coloré

2024. 07. 27.
Guzi Blanka; Eszes Noémi
A világ- és Európa-bajnok Guzi Blanka és Eszes Noémi

Gyerekkorunk kedvelt televíziós programjai voltak az öttusa-versenyek, ami jó eséllyel a sportág izgalmas struktúrájának, valamint a Kálnoki Kis Attila, Mizsér Attila és Martinek János alkotta trió sikereinek volt köszönhető. A később Hanzély Ákossal majd Fábián Lászlóval fölálló trió szintén világ- és Európa-bajnokságig vitte. Idén Gulyás Michelle-nek, Bőhm Csabának, Szép Balázsnak és Guzi Blankának drukkolhatunk Párizsban.

Sportlövészetben utoljára Igaly Diána szerzett olimpiai aranyérmet hazánknak 2004-ben, Athénban, előtte pedig egy bronzérmet Sydneyben. Idén öt sportoló, Fábián Sára Ráhel, Peller Zalán Tibor, Pénz István, Major Veronika és Mészáros Eszter képviseli hazánkat az ötkarikás játékokon Franciaországban.

A tenisz egyik olimpiai reménysége hazánk számára az a Fucsovics Márton, aki kétszeres junior Grand Slam-bajnok, valamint junior világelső. Nyolcszoros magyar bajnok, csapatban Európa-bajnokságot nyert. Vele Marozsán Fábián utazik Párizsba, akivel mind egyéniben, mind párosban pályára lépnek. Marozsán a nemzetközi teniszsport szerint jelenleg hazánk elsőszámú játékosa, és mindössze 24 éves, vagyis teniszberkekben fiatal olimpikonnak számít.

Tornában az a Mészáros Krisztofer szerezte meg az egyik olimpiai kvótát, aki a pandémia alatt jobb híján a saját nappalijában edzett, és erről népszerű videót is posztolt a közösségi médiában. Vele három női sportoló, Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge és Kovács Zsófia versenyez magyar színekben Párizsban.