Barion Pixel Ezek voltak a párizsi olimpia legviccesebb pillanatai – Coloré

Ezek voltak a párizsi olimpia legviccesebb pillanatai

2024. 08. 12.

Vasárnap véget ért a 2024-es párizsi olimpia, ahol számos drámai, felejthetetlen, vagy éppen szórakoztató pillanatnak lehettünk tanúi. Volt itt futópályán eltévedt operatőr, mémmé vált török sportlövő és érmét rágcsáló kínai tornászlány is.

Closing Ceremony Olympic Games Paris 2024: Day 16
fotó: Gettyimages

Baki a medencében

Az olimpia egyik legfurcsább jelenete a női 100 méteres mellúszás egyik előfutamában történt, amikor a párizsi La Défense Aréna jobbnál jobb úszókkal, de minden szem egy ismeretlen férfire szegeződött, aki az amerikai Emma Webber úszósapkáját hozta felszínre a medence aljáról, ezért csak némi késlekedés után kezdődött csak a verseny. Aztán az egyik úszómester színes úszónadrágjában végig sétált a medence partján a versenyzők és mintegy 15 ezer néző előtt, majd tökéletes fejessel a vízbe ugrott, hogy kihozza az elhagyott sapkát. A hőssé vált pocakos férfi óriási tapsot kapott, a szurkolók hangosan ujjongva éltették.

Paris 2024 Olympic Games Previews

Mémmé vált a török sportlövő

Az 51 éves török sportlövész, Yusuf Dikec, aki amellett, hogy dobogóra állhatott a 10 méteres légpisztoly vegyes csapatversenyben, de hanyag stílusával azonnal mémmé vált a közösségi médiában, mert speciális szemüveg helyett hétköznapi dioptriás szemüveget viselt, miközben zsebre dugott kézzel lőtt, amivel azonnal az internet sztárjává vált.

Shooting Olympic Games Paris 2024: Day 4

Pénisze okozta a vesztét a francia rúdugrónak

Egyenesen tragikomikus, ami a francia Anthony Ammirati rúdugróval történt. A 21 éves atléta már két magasságot is megugrott, majd az 5,70 méteres magasságnál nem várt problémákba ütközött, ugyanis

balszerencséjére a harmadik kísérleténél a nemi szervével leverte a lécet, így 5,60 méteres magasságig jutott, amivel 12. helyen végzett az A csoportban.

Athletics Olympic Games Paris 2024: Day 8

Nullapontos műugrás

Az amerikai Alison Gibson műugró csuka mozdulattal próbált bemutatni két és fél szaltót, de nem ugrott elég messzire és a lábát beverte a deszkába, majd fura pózban esett a vízbe. A 25 éves versenyző sorsa ezzel már az első kísérleténél megpecsételődött, ugyanis a mutatványára nulla pontot kapott, s végül a 28 indulóból a 28. helyen végzett.

Diving Olympic Games Paris 2024: Day 12

A kínai tornászlányé a párizsi olimpia legcukibb jelenete

A kínai Csou Ja-csiné az olimpia egyik legaranyosabb története, aki a második helyen végzett a női tornászok között. A 18 éves kínai tornászlány rutintalanul érkezett a versenyre és látta, hogy a másik két dobogós Alice D’Amato és Manila Esposito harapdálja az érmét, ezért ő is a szájához vette a sajátját, így alakult ki a vicces jelenet.

Artistic Gymnastics Olympic Games Paris 2024: Day 10

Eltévedt a pályán az operatőr

A férfi 5000 méteres síkfutás elődöntői káosszal végződtek, ugyanis egy pályán bámészkodó operatőr okozott majdnem kalamajkát, amikor magáról megfeledkezve besétált a futópálya közepére, így 3500 méterhez közelítve a versenyzőknek még őt is ki kellett kerülniük.