A karácsonyi hagyományok, ünnepek kiemelkedő része a mindenhol jelen levő karácsonyi díszítés.
De gondoltál már arra, hogy ezek a hagyományos dekorációk és jelképek, honnan is eredhetnek, és hogyan segíthetnek abban, hogy kapcsolatba léphessünk a szezon spirituális erőivel?
Csillag
A csillag az ünnep egyik legismertebb szimbóluma. Azt a csillagot szimbolizálja, amely Jézus Krisztus születésekor jelent meg az égen. Öt évvel Jézus születése előtt Sámuel próféta beharangozta egy fényes új csillag megjelenését. A csillag Jézushoz vezette a bölcseket, királyokat és arra emlékeztet bennünket, hogy kövessük a Megváltó fényét.
Gyertyák
Tulajdonképpen a fény hordozói, a fényt szimbolizálják és arra emlékeztetnek, hogy a jó és a világmindenség forrása a tiszta fény. A gyertyákkal ezt visszük az otthonainkba. Arra is emlékeztetnek, hogy mi magunk legyünk a fény hordozói mások számára.
Fenyő
Az örökzöldek már a kereszténység előtt a gonoszt távol tartó, az örök életet szimbolizáló élőlények voltak. A télen is zöldellő fa – nemcsak a karácsony – az újjászületés szimbóluma is.
Mikulásvirág
A piros felső levelekkel rendelkező dísznövény Mexikóból származik, és az örökzöld fához hasonlóan télen virágzó növény, amely az új életet jelképezi. Alakjuk ráadásul egy csillaghoz hasonlít, mint, ami a bölcseket Jézushoz vezette. A piros mikulásvirág színe pedig egyszerre eszünkbe juttatja a Télapót, de egyezik az apostolok bíbor palástjával is.
Koszorú
Karácsonyi, adventi, ajtódísz – sokféle módon megjelennek. Hagyományosan a koszorúkat örökzöldekből, például fenyőágakból vagy magyalból készítik. Kör alakúak az örökkévalóságot jelképezve.
Candy Cane
Nálunk is ismert a piros-fehér cukorka, mely végén meghajlott és akár a fára is akasztható. Ez az édesség a pásztor botot szimbolizálja, ami szintén Jézushoz köthető – hiszen ő a mi pásztorunk.
Borítókép forrása: Getty Images