Barion Pixel Esti rutin és a krónikus prosztatagyulladás – Coloré

Esti rutin és a krónikus prosztatagyulladás

2024. 08. 01.

Átlagos magyar családként ki ne találkozna a napi stresszel, a megélhetést nehezítő tényezőkkel? Pénzből élünk, és azt hajtjuk annak érdekében, hogy olyan életet tudjunk teremteni, amelyben jól érezzük magunkat. Jól tudjuk, hogy az élet nagy boldogságaihoz nem szükséges az a fránya pénz, de bizony mégis jó, ha van a háznál. Ez pedig a mi családunkat is belekergette abba a mókuskerékbe, ami nyomokat hagyott az életünkben. Az egyik ilyen a prosztatagyulladás.

Prosztatagyulladás és magánélet

A stressz legszembetűnőbb tünetének leginkább az ingerültséget tekintjük, és mi is így voltunk ezzel. Habár tényleg jellemzővé vált a túlzott feszültség, de a férjem esetében már fizikai tünetek is jelentkeztek, mégpedig igen kényes területen. A diagnózis: prosztatagyulladás.

Mint kiderült, sokakat érint ez a megbetegedés, amelynek hátterében többnyire bakteriális fertőzés áll, de sérülés vagy akár a túlzásba vitt sportolás is okozhatja. Csakhogy a lelki háttér legalább ennyire befolyásolhatja a prosztata működését és egészségét!

Hosszabb út vezetett a helyzet valódi felismeréséig, ugyanis a férjem megtartotta magának a fájdalmát. A stressz az életünk állandó része, mondhatni, a vállalkozói életforma kötelező velejárója. Ám, amikor ez már a családon belüli feszültséghez vezetett, akkor úgy éreztem, hogy ideje beszélgetnünk.

Szemüveges férfi
Kép forrása: Pexels

A gyerekek már félig-meddig kirepültek a családi fészekből. Papírforma szerint még otthon éltek, de mindezt a valóságban alig tapasztaltuk. Újra egymásra találhattunk volna, de lehetetlen volt, mert közénk telepedett a prosztatagyulladás, amire eleinte csak legyintett a férjem. Amikor már a férfiasságát is megkérdőjelezték a tünetek, akkor ijedt meg igazán, és érezte úgy, hogy ezt már nem lehet a véletlenre bízni.

Az okok között kutakodva

A prosztatagyulladásnak nemcsak a tünetei, de a kiváltó okai is többfélék lehetnek, ezért szakemberre kell bízni annak kiderítését. Tény azonban, hogy bizonyos fertőzések mellett olyan tényezők is szerepet játszhatnak, mint az életmód, beleértve az állandó stresszt is. A tünetek kezelése csak akkor lehet igazán eredményes, ha a kiváltó okot is orvosoljuk. A férjem esetében pedig a stressz volt a prosztatája legnagyobb mumusa.

A stresszt az emberek többsége napi szinten megéli. Az azzal való megküzdési stratégiák hatékonysága különösen sokat nyom a latban. Ha megfelelően tudunk bánni a bennünk dúló feszültséggel, akkor azt nemcsak a közvetlen környezetünk fogja meghálálni, hanem a szervezetünk is.

Habár a prosztatagyulladás lehet fájdalmas és kínos is egy férfi számára, mi mégis elhatároztuk, hogy felülkerekedünk rajta. Miután kiderült, hogy javarészt a stressz a betegség kiváltó oka, úgy döntöttünk, hogy azt a lehető legtermészetesebben kezeljük.

Szerelem, mint gyógyír

Valójában az orvos hívta fel a figyelmünket arra, hogy a rendszeres szexnek megvan az a pozitív hatása, hogy felgyorsítja a gyógyulást. Arra kért, hogy ha csináljuk, akkor azt tegyük rendszeresen (1-2 naponta, de nem kell a ló túloldalára sem átesni), és használjunk mindig gumióvszert. Mivel évtizedek óta hűséges házaspárként éltük a mindennapjainkat, így esetünkben a partnercserével járó veszélyek sem fenyegetnek.

Miután a férjem is túl tudott lépni azon, hogy a férfiasságát megtépázza ez a betegség, nemcsak mély beszélgetéseket tudtunk egymással folytatni, de az orvosi javaslatnak megfelelően az ágyban is visszataláltunk egymáshoz. Ez olyan lendületet adott mindkettőnknek, hogy tudatosabban kezdtünk figyelni az étkezésünkre, és a fő szempont az egészség megtartása, megőrzése lett.

Elég hülyén fog ez most hangzani, de akkor is: köszönöm prosztatagyulladás! Általad vált a szexuális életem sokkal jobbá, és kaptam vissza a férjemet testileg és lelkileg is.

Nyitókép forrása: Pexels

(Hirdetés)