Barion Pixel Felfázással küzdesz? Ezt az 5 gyógynövényt próbáld ki! – Coloré

Felfázással küzdesz? Ezt az 5 gyógynövényt próbáld ki!

2025. 07. 04.

A gyógynövényeket számos alkalommal segítségül hívhatjuk, nincs ez másképp a felfázás esetében sem!

A felfázás kezelésére, ha időben alkalmazzuk, többféle gyógynövényt is segítségül hívhatunk, hogy kikúráljuk a bajt!

A felfázás tünetei

Amennyiben bizonytalanok vagyunk abban, hogy mivel állunk szemben, érdemes átnézni az alábbi listát, és ha valamennyit érzékeljük, a legjobb, ha már ma elkezdjük a kúrát.

Égő, csípő érzés vizeléskor – Meglehetősen gyakori tünet, és az egyik legkellemetlenebb is. Az égő érzés oka, hogy a gyulladt húgycső érzékeny a vizeletre.

Gyakori vizelési inger – Ha sokszor járunk pisilni, ám az inger nagyobb, mint a mennyiség, szintén gyanakodhatunk felfázásra.

Alhasi fájdalom, nyomásérzés – Ha a húgyhólyag környékén kellemetlen, tompa nyomást érzünk, gyanakodhatunk hólyaghurutra, de a görcsös fájdalom is lehet ennek a jele.

Kellemetlen szagú vizelet – Amennyiben zavaros színű, kellemetlen szagú a vizeletünk, nyúljunk a gyógyteákhoz!

Gyógynövények felfázás ellen

Ha a tünetek alapján hólyaghurutra gyanakszunk, azon nyomban érdemes elkezdeni a gyógyteák fogyasztását, mert ha időben lépünk, megúszhatjuk, hogy antibiotikumot írjon fel az orvos.

Tőzegáfonya

A tőzegáfonya kifejezetten hatékony a hólyaghurutot kiváltó baktériumok ellen. Akár megelőzésként is érdemes fogyasztani! A kórokozók megtapadását gátolja a húgyhólyagban és a húgycsőben.

Számos formában elérhető: koncentrátum, rágótabletta, gumitabletta, tea.

Medveszőlőlevél

A medveszőlőlevél is fontos gyógynövény, ha hólyaghurutról van szó. Titka a benne található arbutinban rejlik, amelynek az átalakulása során keletkező antibakteriális anyag a húgyutakban fejti ki a hatását.

Évszázadok óta használják, ha húgyúti fertőzésről van szó.

Elérhető teaként, őrleményként vagy tablettaként is, használata segít elpusztítani a kórokozókat.

Felfázás ellen az egyik legrégebben ismert gyógynövény kétségkívül a medveszőlőlevél
Felfázás ellen az egyik legrégebben ismert gyógynövény kétségkívül a medveszőlőlevél / Kép forrása: Wikipédia

Mezei zsurló

A mezei zsurló nemcsak gyulladáscsökkentő, hanem vízhajtó is, ekképp elősegítve a húgyutak átöblítését. Ásványianyag-tartalmával hozzájárul a húgyúti nyálkahártya fertőzés okozta károsodásainak gyógyulásához.

Aranyvessző

Az aranyvesszőből készült tea gyulladáscsökkentő és vizelethajtó is. Tisztítja a húgyutakat, és nem véletlenül népszerű a népi gyógyászatban, hiszen számos húgyúti probléma kezelésének hasznos kiegészítője.

Kamilla

A kamilla igazi aduász, mert nyugtató és gyulladáscsökkentő tulajdonságairól is ismert. Nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is alkalmazható, például hólyaghurut esetén. Készítsünk kamillateás ülőfürdőt, így enyhítve az alhasi fájdalmat és csillapítva a gyulladást.

Mit tehetünk még?

A gyógynövények használata mellett ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a húgyutak átmosása segíti a baktériumok kiürülését, ehhez pedig fontos a bőséges folyadékfogyasztás, ha pedig csalánból vagy kukoricabajuszból készített teát iszunk, az különösen hasznunkra lehet, hiszen ezek a gyógynövények vízhajtó hatásukról ismertek.

Éppen azért, mivel sok folyadékot vesztünk, fokozottan figyeljünk a bevitelre is, és naponta legalább két és fél liter folyadékot fogyasszunk víz vagy gyógytea formájában. Törekedjünk az immunrendszer általános erősítésére, így segítve a szervezetünket, hogy felvegye a harcot a fertőzéssel!

A gyógyteák megfelelő fogyasztásával két-három nap után éreznünk kell a javulást, ám ha nincs így, keressük fel az orvosunkat, hiszen a felfázás nem játék, és súlyos esetben akár vesemedence-gyulladáshoz is vezethet!

Amennyiben láz, esetleg hányinger vagy hányás jelentkezik, ne várjuk ki a két-három napot, hiszen ezek arra utaló jelek, hogy a fertőzés elhatalmasodott, és a gyógynövények már nem bírnak el vele.