Névjegykártya nyomtatásakor fontos szempontok vannak, amelyeket figyelembe kell venni annak érdekében, hogy a végeredmény professzionális és esztétikus legyen, és akkor az optimális nyomtatási mennyiségről még szót sem ejtettünk.
Az alábbi cikkben összegyűjtöttünk számos olyan hasznos információt, melyek segíthetnek profivá válnod a névjegynyomtatás témakörben, de ha tovább szeretnél nézelődni, remek írásokat találsz a CardInMove digitális névjegykártyával foglalkozó blogbejegyzései között.
Nyomdai szempontok a névjegy tervezésekor
- A névjegykártya tervezésekor ügyelj a megfelelő felbontásra! Használj nagy felbontású képeket (300 dpi vagy ennél több), hogy a nyomtatott anyagok élesek és tiszták legyenek!
- Használj CMYK színmódot! Ellenőrizd a színek különbségeit a kijelzőn és a nyomtatott változaton is! Kérj színmintát a nyomdától, hogy meggyőződj a színhűségről!
- Válassz könnyen olvasható betűtípusokat, és ne használj túl sok különböző stílust! Ügyelj arra, hogy a betűk ne legyenek túl kicsik, hogy könnyen olvashatóak legyenek!
- Ha a névjegykártyán olyan grafikai elemek vannak, amelyek a kártya szélétől közel kerülnek, ne felejtsd el hozzáadni a vágási és törési vonalakat! Ezek azok a vonalak, amelyek mutatják, hol vágnak majd vagy hajolnak el a kártyától.
- Hagyj elegendő helyet a návjegykártya szélénél a margóknak, hogy elkerüld a vágás vagy a törési vonalakhoz közel eső fontos információk elvesztését!
Alapanyag, illetve színhasználat
Döntsd el, hogy a névjegykártyád fényes vagy matt bevonatú legyen! Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.
Válassz minőségi, vastag papírt, mivel ez jelentősen befolyásolhatja az első benyomást!
Ha fekete színt használsz a tervezésben, ne csak a fekete tintát használd! Adj hozzá egy kis színt (pl. C: 0, M: 0, Y: 0, K: 100), hogy a fekete ne legyen túl sötét vagy egyenetlen!
Ennyi névjegyet nyomtass egyszerre
Ha az üzleti vagy szakmai kapcsolatok építése a cél, és gyakran találkozol új emberekkel konferenciákon vagy rendezvényeken, érdemes több névjegykártyát nyomtatni.
Ha első alkalommal nyomtatsz névjegykártyákat, kezdd kisebb mennyiségben, mondjuk 100 darabbal! Így tesztelheted a tervezést, és láthatod, milyen gyorsan fogynak el.
Ha rendszeresen használod a névjegykártyákat az üzleti tevékenységed során, és szükséged van rájuk az év során, érdemes nagyobb tételben nyomtatni, ami egyben költségmegtakarítást is jelenthet.
Az elavult darabok használhatatlanná válhatnak, ha az elérhetőségi adatok vagy a céglogó változik. Érdemes frissíteni a kártyákat, amikor szükséges, és ne nyomtass túl nagy mennyiséget egyszerre.
Ha egy konkrét esemény vagy kampány kapcsán készíted el őket, a kampány tervezési időtartamára és a várható résztvevők számára optimalizálhatod a mennyiséget.
A fenti szempontok segítenek abban, hogy meghatározd, mennyi névjegykártyát kell egyszerre nyomtatnod. Javasolt azonban rugalmasnak lenni, és az igényeknek és körülményeknek megfelelően alkalmazkodni.