Barion Pixel Károly király hihetetlen dolgot tett: támogatja a brit királyi család rabszolgasághoz fűződő kapcsolódásainak tanulmányozását – Coloré

Károly király hihetetlen dolgot tett: támogatja a brit királyi család rabszolgasághoz fűződő kapcsolódásainak tanulmányozását

2023. 04. 11.

Úgy gondolják, ez az első alkalom, hogy a Buckingham-palota együttműködik a királyi család gyarmati múltjának vizsgálatában.

Károly király megnyitja az archívumot a brit királyi család transzatlanti rabszolgakereskedelemhez fűződő kapcsolatainak vizsgálata céljából.

Szerdán a The Guardian arról számolt be, hogy a Buckingham-palota egy PhD kutatást társfinanszíroz, amelyet a Historic Royal Palaces hív életre, és amely a monarchiát és a rabszolgaságot összekötő történelmi kapcsolatokat vizsgálja.

Míg a palota nem kommentálta azt az újonnan felfedezett dokumentumot, amely szerint III. Vilmos király 1689-ben több mint 1200 dollárt kapott a rabszolgakereskedő Királyi Afrikai Társaságban Edward Colstontól, a szóvivő azt mondta, hogy a kapcsolódó kutatásokat Károly király támogatja.

Károly király
Forrás: Northfoto

Ez egy olyan kérdés, amelyet Őfelsége (Károly király) komolyan vesz. Ahogyan Őfelsége tavaly Ruandában a Nemzetközösség kormányfőinek fogadásán elmondta: „Nem tudom leírni a sok szenvedés miatti személyes szomorúságomat, miközben tovább kell mélyítenem saját megértésemet a rabszolgaság tartós hatásaival kapcsolatban”.

A Historic Royal Palaces egy független kutatási projekt partnere, amely tavaly októberben indult, és amely többek között a brit monarchia és a transzatlanti országok közötti kapcsolatokat tárja fel, Rabszolgakereskedelem a 17. és 18. században címmel.

Károly király
Forrás: Northfoto

A szakértők szerint ez az első alkalom, hogy a Buckingham-palota nyilvánosan együttműködik a királyi család gyarmatosítással kapcsolatos történetének vizsgálatában. Dr. Edmond Smith, aki a projektet felügyeli, a BBC-nek elmondta, hogy a brit monarchiát gyakran kihagyták a transzatlanti rabszolgakereskedelemről szóló vitákból, de az új kutatás eredményeivel remélhetőleg ki lehet majd tölteni a történelmi információs hézagokat.

Forrás: People
Borítókép forrása: Northfoto